Saç Ekimi’nde Yeni Yöntem: Long Hair Fue

Saç Ekimi’nde Yeni Yöntem: Long Hair Fue

Saç Ekimi’nde Yeni Yöntem: Long Hair Fue

Bizi Takip Et


Saçlarınızın dökülmesine, onları kaybetmeye dayanamıyorsunuz; ama saç ektirenlerin katlanmak zorunda kaldıkları kötü görünümü de istemiyorsunuz. “Saç ekimi” denilince genelde herkesin gözünde canlanan tablo tamamen kazınmış, sanki iğne delikleriyle kaplıymış gibi görünen kafalar oluyor. Ancak Long Hair Fue; yani uzun saç ekimi, saçların tıraş edilmeden uzun halleriyle çıkarılıp, ekilmesini sağlıyor. Long Hair Fue’de ne ön ne de arka taraftaki saçlar tıraş edilmiyor. Donör alan olarak kullanılan başın arkasındaki uzun saçlar alınarak, seyrelmeye başlamış ya da açılmış ön, yan ve tepe bölgelerine ekiliyor.

ASMED Özel Tıp Merkezi Medikal Direktörü Dr. Koray Erdoğan, konuyla ilgili şu bilgileri veriyor:

OPERASYON SÜRESİ AYNI,  SONUÇLARI BAŞARILI

“Saçı tümüyle ya da kısmen tıraş ederek yapılan ekimlerle karşılaştırıldığında, Long Hair FUE yönteminde,  operasyon süresi ve saç ekimi süreci değişmiyor. Hastaların, operasyonun hemen ardından sonuçları görebiliyor. Normal saç ekimi prosedüründen daha fazla ya da farklı bir komplikasyon da yaşanmıyor.

UZUN SAÇ EKİMİ OLDUKÇA DENEYİM GEREKTİRİYOR

Uzun saç ekiminde dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta var. Uzun saçlarla çalışmak oldukça hassasiyet gerektirir. Tüm saç ekimi operasyonlarında olduğu gibi uzun saç ekimlerinde de manuel; yani elle saçları çıkartıp ekim yapıyoruz. Bu hem Türkiye’de hem de dünyada da geliştirdiğimiz yeni bir teknik. Manuel çalışmak saç kökü çıkarılan bölgenin ve çıkartılan saç köklerinin korunmasını ve kontrol altında tutulmasını sağlar. Bu saç ekimi için önemli bir avantaj. Sonuçta manuel ekim yapılması, saçlara ve baş derisine gereken hassasiyeti göstermek açısından büyük bir avantaj sağıyor. Long Hair FUE yöntemini yine kendi geliştirdiğimiz özel ameliyat aletleriyle yapıyoruz. Örneğin; saç çıkarma aşamasında kullanılan ve ucu özel olarak tasarlanan punch, sanki başın tamamen tıraş edildiği ameliyat yöntemi kadar başarılı ve konforlu oluyor.

KİŞİ HEMEN İŞ YA DA SOSYAL HAYATINA DÖNÜYOR

Bu yöntem özellikle yoğun iş ajandası olan kişiler ya da sık sık sahne performansı sunan sanatçı, tiyatrocu ve şarkıcılar tarafından tercih ediliyor. Detaylı konsültasyonlar sonucunda her hastaya kişiye özel olarak baş ve yüz yapısına uygun saç tasarımları yapılıyor. Başta ABD, Fransa, İngiltere, İtalya, İspanya ve Almanya olmak üzere dünyanın dört bir yanından hastalar saç ekimi için geliyor.


İçeriği Paylaşın