Sağlık Bakanı Koca Vaka Sayıları En Çok Artan 10 İli Açıkladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından vaka yoğunluğu bir önceki haftaya göre en çok artan 10 ili açıkladı. Bu illerin Rize, Bayburt, Nevşehir, Kayseri, Kilis, Trabzon, Aksaray, Gaziantep, Bolu, Tokat olduğunu kaydetti.

Sağlık Bakanı Koca Vaka Sayıları En Çok Artan 10 İli Açıkladı

Bizi Takip Et


Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, twitter hesabından güncel koronavirüs tablosunu paylaştı.Geçtiğimiz haftaya göre vaka sayıları artan 10 ili de duyuran Koca, yüz yüze eğitim öncesi önemli uyarılarda bulundu. Aşının önemine dikkat çekti. 

Bakan Koca'nın paylaşımları şöyle;

21-27 Ağustos arasında, 100.000 kişi içinde BİR HAFTALIK TOPLAM yeni Covid-19 vaka sayısı neydi? Yaşadığınız, gidip geldiğiniz ildeki durumu haftalık İnsidans haritamızdan öğrenebilirsiniz.

Resim

21-27 Ağustos arasında vaka yoğunluğu bir önceki haftaya göre EN ÇOK ARTAN 10 İLİMİZ: Rize, Bayburt, Nevşehir, Kayseri, Kilis, Trabzon, Aksaray, Gaziantep, Bolu, Tokat. Bu illerden birindeyseniz şu günlerde daha da dikkatli olmalısınız. Nihai çözüm aşı! Kurallar çok gerekli.

Resim

Yeni vaka sayımız 19.391. Covid-19 sebebiyle bugünkü can kaybımız 269. Okullar yarın açılıyor. Yedi yaşındaki çocuklarımız sınıflarında maskeli olacak. Hepimize büyük sorumluluk düşüyor. Nihai çözüm, aşı! Aşılarımızı hemen yaptıralım. Tedbirlerde ÇOCUKLARIMIZ KADAR HASSAS olalım.

Resim


İçeriği Paylaşın