Sanal Sağlık Kasabası “KaZabam” Kuruldu

Sanal Sağlık Kasabası “KaZabam” Kuruldu

Sanal Sağlık Kasabası “KaZabam” Kuruldu

Bizi Takip Et


AstraZeneca tarafından hayata geçirilen kAZabam.com aile hekimlerinden başlayarak tüm hekimler için sürekli eğitimler içeren sanal sağlık kasabası niteliği taşıyor. KaZabam, Mayıs 2012 itibarıyla faaliyete geçiyor.

AstraZeneca Gastrointestinal ekibi tarafından yaratılan www.kazabam.com interaktif ve ilgi çeken bir web platformu. Kazabam.com’un zengin, renkli içeriği ve yaşayan üç boyutlu görsel yapısı; sağlık mesleği mensubu ziyaretçilerini gerçek bir kasabada dolaştırıyor, eğitim ve bilgi paylaşımı olanaklarından birebir yararlandırıyor. Kazabam.cım ile ilgili olarak yapılan açıklamada şu bilgiler veriliyor:

“Kazabam.com ile tüm Türkiye’deki hekimlere ulaşmak, onlara tüm dünyadan meslektaşları ile bilgi paylaşımında bulunacakları bir platform sunmak mümkün oluyor. Kazabam.com’un üç boyutlu dünyası: Alanında uzman hekimlerin deneyimlerini paylaşacakları webcastleri ‘E-kongre Sarayı’nda canlı izleme, ‘Aile Sağlığı Merkezi’nde Aile Hekimleri günlük pratiğinde ihtiyaç duyabilecekleri tüm eğitimleri takip etme, ‘Uzmanına Danış’ modülü ile interaktif soru sorma, ‘E-Artı Değer Toplantıları’nı izleme, ve isterlerse bilgi paylaşımında bulunabilecekleri ‘Doktor Dinlenme Odası’nda vakit geçirme, e-kitap, e-dergi, makale ve görsel materyallerin bulunduğu ‘Kütüphane’yi ziyaret ederek kendi araştırma alanlarında farklı kaynaklara ulaşma gibi bir çok faydalı içeriğe zaman kaybetmeden ulaşmalarını sağlıyor.

Özellikle aile hekimleri için büyük önem taşıyan, multidisipliner bir yaklaşımla hasta tedavisine olanak veren farklı uzmanlık alanlarından bilgiler ve destekleyici ve önleyici tedavilerle ilgili uzmanlık alanlarından hekimler tarafından hazırlanacak olan ve her ay iki yeni konu ile hekimlerin beğenisine sunulacak olan webcastlerden bazıları ise şöyle:

·    Birinci Basamakta Asit Peptik Hastalıklara yaklaşım
·    Birinci Basamakta Tiroid Hastalıklarına Yaklaşım
·    Biyokimyasal Parametrelerin Kliniğe Yansıması
·    Birinci Basamakta Geriatrik Hastaya Yaklaşım
·    Kardiyovasküler Zorlu Hastalar

KAZABAM NASIL DOĞDU?

Birinci basamak aile hekimleri tarafından faydalı bulunan AstraZeneca Gastrointestinal’in Artı Değer Toplantıları’nın gördüğü ilgi, AstraZeneca Gastrointestinal çalışanlarını bu yaratıcı projeyi uygulamak üzere harekete geçirdi.”


İçeriği Paylaşın