Sanofi Türkiye`ye İki Ödül

Sanofi Türkiye`ye İki Ödül

Sanofi Türkiye`ye İki Ödül

Bizi Takip Et


Sanofi Grubu’nun faaliyet gösterdiği 41 ülkenin bağlı olduğu ve Güney ve Orta Asya, Rusya & Türkiye  bölgelerini kapsayan Sanofi Intercontinental (ITC) Bölgesi’nde 77 proje arasından Sanofi Grubu Türkiye 2 ödül kazandı. Sanofi Grubu Türkiye’nin hazırladığı 2011 Sürdürülebilirlik Raporu, ITC ‘Performing for our Future’ (Geleceği Şekillendirenler) ödüllerinde birinciliğe layık görülürken, ITC İnovasyon Ödülleri’nde Sanofi Grubu Türkiye’nin koşulsuz desteği ile yürütülen “Okulda Diyabet Programı” üçüncülük ödülünün sahibi oldu.

Sosyal sorumluluk kategorisinde 77 projenin katıldığı ‘ITC Performing for our Future’ (Geleceği Şekillendirenler) ödüllerinde, Sanofi Grubu Türkiye’nin kurumsal vatandaşlık yaklaşımıyla gerçekleştirdiği tüm faaliyetlerini içeren “2011 – Sürdürülebilirlik Raporu” birincilik ödülü aldı.

Sanofi Grubu Türkiye, yayınladığı “2011 – Sürdürülebilirlik Raporu” ile Global Sanofi Grubu içinde ülke bazında C seviyesinde “GRI” raporlaması yapan ilk ülke olmuştu. Sanofi Grubu, aynı zamanda Araştırmacı İlaç Şirketleri Derneği (AİFD) şirketleri arasında “GRI” standartlarında Türkiye’de Sürdürülebilirlik Raporu yayınlayan ilk çok uluslu şirket unvanı kazanmıştı. Sanofi Grubu bu raporla “Türkiye’nin bugününde ve geleceğinde var olma” hedefini ve söylemini ortaya koyuyor. “2011 – Sürdürülebilirlik Raporu”nun hazırlık sürecine iki bin kişilik büyük bir aile olarak görülen çalışanlarını da dahil eden Sanofi Grubu Türkiye, paydaşları ile birlikte 2011 Sürdürülebilirlik Raporu’nun iletişimini gerçekleştirdi.

Sanofi’nin başarısını taçlandıran ITC ‘Performing for our Future’ birincilik ödülü, ITC Bölge Direktörü Antoine Ortoli tarafından Sanofi Türkiye Kurumsal İşler ve İletişim Direktörü Aysun Hatipoğlu’na tüm ekip adına takdim edildi.

SANOFİ GRUBU TÜRKİYE, DİĞER ÖDÜLÜ OKULDA DİYABET PROGRAMI İLE ALDI

Sanofi Grubu Türkiye’nin ITC İnovasyon ödüllerinde üçüncülük ödülü aldığı “Okulda Diyabet Programı”, 2012 yılında da Farmaskop Ulusal Sağlık Yaratıcılık Ödülleri’nde “En İyi Bilinçlendirme / Farkındalık Kampanyası” ödülüne layık görülmüştü.

Sanofi ITC tarafından ödüle layık görülerek başarısı ikinci kez taçlandıran Okulda Diyabet Programı, 2010’dan beri Sağlık Bakanlığı Diyabet Kontrol programı kapsamında yürütülüyor. Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Çocuk Endokrinoloji ve Diyabet Derneği tarafından yürütülen ve Sanofi tarafından koşulsuz desteklenen Okulda Diyabet Programı, öğretmenler aracılığıyla öğrenciler ve velilerde farkındalık yaratarak diyabetli çocukların okullardaki yaşam kalitelerini artırmayı hedefliyor. Zira diyabetli çocuklar günde 4 kez kan şekerlerine bakarlar, günde 4 kez insülin enjeksiyonu yaparlar, tuvalet ve beslenme konularında diğer çocuklara göre daha farklı alışkanlık gösterirler.

Türkiye’de şimdiye kadar çocuklara yönelik yapılmış tek ve en geniş kapsamlı diyabet farkındalık programı olan Okulda Diyabet Programı kapsamında 3 yılda 25 bin okulda eğitimler yapıldı, 7,5 milyon öğrenciye, 600 bine yakın öğretmene ve 580 bin veliye ulaşıldı.


İçeriği Paylaşın