Santa Farma Şirketine Üç ISO Belgesi

Santa Farma Şirketine Üç ISO Belgesi

Santa Farma Şirketine Üç ISO Belgesi

Bizi Takip Et


Santa Farma, son bir yıldır sürdürdüğü çalışmaların sonucu olarak hizmet ve operasyon kalite standartları açısından en geçerli uluslararası standartlar olan ISO 9001:2015, ISO 14001:2015 ve OHSAS 18001:2007 belgelerini aldı.

Uluslararası Standartlaştırma Organizasyonu (ISO) tarafından belirlenen ISO standartları kalite, çevre, iş sağlığı ve iş güvenliği yönetim sistemlerinin kurulmasını ve söz konusu sistemlerin sürdürülebilirliğinin sağlanmasını gerektiriyor. ISO 9001:2015, ISO 14001:2015 ve OHSAS 18001:2007 belgelerine sahip olan ilaç şirketleri, müşteri memnuniyeti, organizasyonel etkinlik, etkin kaynak kullanımı gibi alanlarda uluslararası alanda tescil edilmiş standartlara kavuşmuş oluyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Santa Farma Fabrika Müdürü ve İcra Kurulu Başkan Yardımcısı M. Mithat Cin, şunları söyledi: “Yaklaşık bir yıldır devam eden çalışmaların ve denetleme süreçlerinin sonucunda, gerek sektörümüz gerekse şirketimiz açısından çok büyük önem taşıyan uluslararası kalite standartları belgelerimizi başarıyla almış bulunuyoruz. En yüksek standartların mevcudiyetini tescilleyen ISO belgelerine sahip şirket sayısının artması, ülkemiz açısından stratejik öneme sahip ilaç sektörümüzün de gelişiminin bir göstergesidir. Söz konusu standartlara ulaşmış olmamız, hem ulusal hem de uluslararası pazarlarda önemli hedefleri olan bir şirket olarak bize önemli avantajlar sağlayacak.”


İçeriği Paylaşın