Shire ve Eczacıbaşı Baxalta’ya Yeni Genel Müdür

Shire ve Eczacıbaşı Baxalta’ya Yeni Genel Müdür

Shire ve Eczacıbaşı Baxalta’ya Yeni Genel Müdür

Bizi Takip Et


Piyasa değeri 40 Milyar $ olan Shire’ın, yine bir dünya markası Baxalta’yı satın alması ile ortaya çıkan ve tüm iş birimlerinde liderliği hedefleyen Shire Türkiye ve Eczacıbaşı-Baxalta’nın yeni genel müdürü Kaniye Onat oldu.

Haziran ayında Shire ve Baxalta’nın dünya genelinde birleşmesinden sonra, nadir ve diğer yüksek uzmanlık gerektiren hastalıklar alanlarında biyoteknoloji şirketi haline gelen yeni Shire’ın ve Baxalta’nın dünya genelinde kurduğu tek ortaklık olan Eczacıbaşı-Baxalta’nın Türkiye genel müdürü Kaniye Onat oldu.

Daha önce Sanovel İlaç’da Ürün Müdürü, Schering- Plough ve MSD Türkiye’de Onkoloji ve İmmünoloji İş Birimi Direktörü olarak görev yapan Kaniye Onat, 2015 yılından beri Shire Türkiye’nin Genel Müdürlüğü görevini sürdürmekteydi.

Birleşmeyle ürün portföyünü genişleten ve yetkinliklerini artıran Shire ve Eczacıbaşı-Baxalta, yüksek teknoloji standartlarındaki AR-GE çalışmaları ile nadir hastalıklar platformuna sahip şirket haline geldi. Yenilikçiliği ve yeni nesil tedavilerin geliştirilmesini destekleyecek olan şirket; Hematoloji, İmmünoloji, Nörolojik Bilim, Lizozomal Depo Hastalıkları (LDH), Gastrointestinal / Dahili / Endokrin ve Herediter Anjiyoödem (HAÖ) ana tedavi alanlarında ürünlerine sahiptir.


İçeriği Paylaşın