Sıcaklarda Kaybettiğiniz Vitamin Ve Mineralleri Karpuz-Peynir İkilisiyle Kazanın

Yaz aylarının vazgeçilmez ikilisi karpuz - peynir tüm öğünlerde severek tüketiliyor. Birbirini dengeleyen bu ikili sayesinde yaz sıcaklarında kaybettiğiniz vitamin ve mineralleri geri kazanabilirsiniz.

Sıcaklarda Kaybettiğiniz Vitamin Ve Mineralleri Karpuz-Peynir İkilisiyle Kazanın

Bizi Takip Et


Yaz aylarıyla birlikte artan sıcaklıklar yeme alışkanlıklarını da değiştiriyor. Serinletici, hafif bir öğün ve keyifli bir lezzet arayışında olanlar için karpuz- peynir ikilisi sofraların vazgeçilmezi oluyor. Yaz sıcaklarında daha fazla su ihtiyacı ve kaybedilen tuz miktarı da göze alındığında yazın en çok tercih edilen bu ikili, dengeleyici bir öğün olarak karşımıza çıkıyor.

Türkiye’de üretilen ve süt endüstrisi tarafından kullanılan çiğ sütün yaklaşık yüzde 50’si peynir üretiminde değerlendiriliyor. Peynir, Türkiye’deki neredeyse her kahvaltı sofrasının vazgeçilmez unsuru, özellikle de beyaz peynir. Ancak yaz aylarında karpuzların olgunlaşması birlikte beyaz peynirin cazibesi daha da artıyor. 

PEYNİRDE KALSİYUM, MAGNEZYUM VE FOSFOR VAR

Sağlıklı beslenerek, bağışıklık sistemini korumanın her dönemde her önemli olduğunu dile getiren uzmanlar günlük öğünlerde süt ve süt ürünlerine mutlaka yer verilmesini tavsiye ediyor.

PEYNİR TÜKETME SIKLIĞI YAZIN ARTIYOR

“Karpuz-beyaz peynir ikilisinin, Türk insanının yeme alışkanlıkları içerisinde önemli bir yere sahip olduğunu dile getiren Teksüt Satış ve Pazarlama Direktörü Murat Keleş, "Karpuzun tüketimi, beyaz peynire olan ilgiyi de artırıyor. Bu süreçte peynirin tüketilme zamanı genişliyor. Genelde sabah kahvaltıda tercih edilen beyaz peynir, karpuzla birlikte öğlen, akşam ya da ara öğün niyetine, günün tamamına yayılan bir esneklikle tüketilmeye başlanıyor. Çeşitliğinin artması ve damak tadına göre peynir kategorisinde farklı ürünler tercih ediliyor" ifadelerini kullandı. 

KARPUZ-PEYNİR BİRBİRİNİ DENGELİYOR

Karpuzda su oranıyla birlikte şeker oranı da yüksektir. Bundan dolayı protein içeren beyaz peynir ve yüksek şekerli karpuz birlikte tüketildiğinde dengeleyici bir birliktelik oluşturmaktadır. 

 


İçeriği Paylaşın