Soğuk Lipoliz Yöntemiyle Zayıflama

Soğuk Lipoliz Yöntemiyle Zayıflama

Soğuk Lipoliz Yöntemiyle Zayıflama

Bizi Takip Et


Fazlalıklarınızdan kurtulmak istiyorsunuz ama bıçak altına yatmak, ameliyat olmak istemiyorsunuz.
Zeltiq Soğuk Lipoliz sayesinde bir saatte, neştersiz, acı çekmeden fazlalıklarınızdan kurtulmanın mümkün olduğunu söyleyen KadıköyŞifa Ataşehir Hastanesi Kaliteli Yaşam Polkliniği Uzmanlarından Dr. Yasemin Savaş,  Zeltiq Soğuk Lipoliz yöntemiyle ilgili soruları yanıtladı.

. Zeltiq soğuk lipoliz nedir?

“ZELTIQ in CoolSculpting” tedavisi vücudun göbek, yan bölge, sezeryan doğum sonrasında oluşan alt karın, sırt, basen, bacak gibi bölgelerinde oluşan yağ birikimlerinin yüzde 20 – 40 oranında kalıcı olarak azalmasını sağlayan bir tedavi yöntemi.
Her yaş kadın ve erkek hastaya uygulanabilmekte olup özellikle yoğun temposu olan ve zaman sorunu olan hastalarımız tarafından tercih edilmektedir.

Ağrısız, acısız ve sadece bir seanslık olması da ciddi avantaj sağlamaktadır. Ancak kliniğimizde gerekli durumlarda diğer tedavi yöntemlerimizle birlikte kullanılmaktadır.

Zeltiq soğuk lipoliz yöntemi, Harvard Medikal School tarafından geliştirilen ve 1 saat gibi kısa bir sürede incelme sağlanabilen bir yöntemdir.
Soğuk lipoliz (cryo lipoliz – coolsculpting) yöntemi, bugün uygulanan diğer yöntemlerden daha gelişmiş ve farklı bir yöntemdir.

. Zeltiq soğuk lipoliz kimlere uygulanabilir?
·    İnatçı lokal yağlanmalarda,
·    İlaç ve iğneli tedavi istemeyen, cerrahi yöntem düşünmeyen kişilerde,
·    Böyle bir tedavi için birkaç saatten fazla zaman ayırmak istemeyen kişilerde ZELTIQ  uygun bir yöntemdir.
·    ZELTIQ, hamileler ve soğuğa alerjisi olanlar hariç bay, bayan herkese uygulanabilmektedir.
.    Soğuk lipoliz sistemi nasıl incelme sağlar, ne kadar sürer?

Soğuk lipoliz “Zeltiq” yönteminde cilt altındaki yağ tabakası cilde zarar vermeden mükemmel bir kontrolle soğutulmaktadır. Uygulanan soğutma yağ hücrelerinin apoptozis sürecine girmelerine sebep olmaktadır. Apoptozis yani programlanmış hücre ölümü, yağ hücre fonksiyonları küçülmesi geri dönüşümsüz kaybı anlamına gelmektedir.

Ölü yağ hücreleri vücudun doğal sistemi ile vücuttan atılarak, zaman içersinde yağ tabakasında önemli bir miktarda yaklaşık yüzde 20 – 40 oranında incelme meydana gelmesini sağlar. Uygulama sırasında herhangi bir acı hissedilmez. Kişi kitap – gazete okuyup TV izleyebilir. Yapılan bölgeye bağlı olmakla birlikte tedavi 1 – 2 saat sürmektedir.

. Zeltiq Soğuk Lipoliz hangi bölgelerde uygulanabilir ve kaç seans uygulanır?

Soğuk lipoliz; göbek, bel, alt – üst karın, sırt, sütyen alt bölgeleri, bacak, basen ve kollara uygulanabilmektedir. Sadece 1 seans yeterlidir. Doktor kararı ile bazı özel durumlarda 2. seans gerekebilir.

. Zeltiq soğuk lipoliz uygulamasının etkisi ne zaman görülür?

3. haftadan itibaren gözle görülür etkiler ortaya çıkar, 1.5 ayda belirginleşir, 4 ay boyunca da etki ve yağların azalması olumlu yönde devam eder.

. Zeltiq soğuk lipolizin yan etkisi var mıdır?

Uygulama yapılan alanda geçici ve hafif kızarıklık, belirli bir süre boyunca da uyuşukluk olabilir. Bunların haricinde bilinen bir yan etki yoktur.

. Zeltiq soğuk lipoliz sonuçları kalıcı mıdır?
Zeltiq diğer bütün medikal yöntemlerden farklı olarak tıpkı liposuction gibi yağ hücre sayısını azaltır, bu yüzden elde edilen sonuçlar kalıcıdır. Ancak sağlıklı ve dengeli bir beslenme, düzenli egzersiz her zaman önerdiğimiz koruyucu yaklaşımlardır.


İçeriği Paylaşın