Suya Sabuna Dokunun Kampanyası

Suya Sabuna Dokunun Kampanyası

Suya Sabuna Dokunun Kampanyası

Bizi Takip Et


Sağlık Bakanlığı, topluma düzenli el yıkama alışkanlığı kazanmanın önemini anlatmak ve hijyen konusunu tüm Türkiye’nin gündemine almak amacıyla Suya, Sabuna Dokunun Kampanya’sı başlattı.

Sağlık Bakanlığı, toplum sağlığını korumaya destek olma amacıyla “Sağlığınız için suya sabuna dokunun hastalıklardan korunun” adıyla yeni bir toplumsal farkındalık kampanyası başlattığını duyurdu.

İstanbul Four Seasons Bosphorus Hotel’de düzenlenen ve Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın da katıldığı basın toplantısıyla detayları açıklanan kampanya, birey ve toplum sağlığı açısından periyodik olarak el yıkama alışkanlığı kazanmanın önemini ortaya koyma ve hijyen konusunu tüm Türkiye’nin gündemine alma ihtiyacıyla hayata geçiriliyor.

Sağlık Bakanlığı’nın hayata geçirdiği ve Sabun ve Deterjan Sanayicileri Derneği’nin katkılarıyla yürütülecek olan kampanya süresince hijyenik el yıkama imkânlarının sağlanmasına yönelik çalışmalar teşvik edilecek, hijyenik el yıkama uygulamalarının yaygınlaşması sağlanacak. Anneler, okul öncesi çocuklar, okul çağı çocukları, üniversite öğrencileri, sağlık personeli, hastalar ve ziyaretçiler başta olmak üzere tüm topluma ulaşmayı hedefleyen kampanya, temel olarak bir bilgilendirme kampanyası olarak işlev görecek.

Kampanyanın duyurulduğu basın toplantısında, “Sağlığınız için suya sabuna dokunun hastalıklardan korunun” kampanyasının, Bakanlığın tüm toplumda salgın hastalıkların yaygınlaşması açısından en belirleyici alan olan “hijyen” konusundaki bilinci artırmaya yönelik hedefi doğrultusunda yapıldığı, bu kış gündemde olan domuz gribi vesilesiyle toplumun el yıkama davranışını değiştirmek ve halkı bilinçlendirmek için korunma tedbirlerinin öğretilmesi ve uygulanması için çalışmaların sürdürüldüğü belirtildi. Toplantıda ayrıca çalışmaların kalıcı olması ve devam etmesi bakımından tüm toplumu hedeflediği de ifade edildi.


İçeriği Paylaşın