AİFD`e Yeni Genel Sekreter

AİFD`e Yeni Genel Sekreter

AİFD`e Yeni Genel Sekreter

Bizi Takip Et


İstanbul. Araştırmacı İlaç Firmaları Derneği’nde (AİFD), Alp Sevindik’in ayrılmasıyla boşalan Genel Sekreter ve Yürütme Kurulu Başkanlığı görevine Osman Kara getirildi. Kara yeni görevine 2 Eylül 2013’te başlayacak.
1989 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Metalürji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Osman Kara, 1995 yılında ABD’de Dayton Üniversitesi Uluslararası Finans Bölümü  ve 1998 yılında Texas Üniversitesi Yönetim İdari Bilimler Bölümü’nde Yüksek Lisans eğitimlerini tamamladı. 2007 yılına kadar ABD’de çalışmalarını sürdüren Kara, en son Florida Üniversitesi’nde Stratejik Planlama ve Geliştirme Direktörlüğü görevini üstlendi.

Osman Kara, Türkiye’ye dönmesinin ardından 2007-2008 yıllarında Sağlık Bakanlığı’nda Dünya Bankası Danışmanı ve 2009 yılından bu yana Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nda Kıdemli Danışman olarak görev yaptı.

AİFD Yönetim Kurulu Başkanı Güldem Berkman yeni atama ile ilgili olarak şunları söyledi:

“Osman Kara’nın yeni görevinde derneğimize ve sağlık sektörüne önemli katkılarda bulunacağına inanıyorum. AİFD, ilaç sektörümüzün gelişimini desteklemek ve hastalarımızın yenilikçi ilaç ile tedavilere erişimine katkı sağlamak amacıyla yürüttüğü çalışmalarını, Osman Kara ile birlikte güçlendirerek devam ettirecektir.”


İçeriği Paylaşın