Tip 2 Diyabet Hastalarına İğnesiz Tedavi

Tip 2 Diyabet Hastalarına İğnesiz Tedavi

Tip 2 Diyabet Hastalarına İğnesiz Tedavi

Bizi Takip Et


Fransız İlaç Şirketi Servier ve Intarcia arasında imzalanan işbirliği kapsamında Servier, Tip 2 Diyabet tedavisinde yeni bir ilacın ABD ve Japonya dışındaki bölgelerde geliştirilmesini ve pazarlanmasını üstlenecek. Toplam bedeli 1 milyar doları aşan işbirliği ile geliştirilecek tedavi yöntemi, çalışmaların başarılı olması halinde dünyada bu alanda önemli bir adım atılmış olacak.
Servier ve Intarcia şirketleri, Tip -2 diyabet tedavisinde kullanılacak ürününün geliştirilmesi ve pazarlanması kapsamında stratejik ortaklık anlaşması imzaladı. İşbirliği kapsamında Servier, Tip 2 Diyabet tedavisinde kullanılacak, Faz 3 deneysel tedavi aşamasında bulunan ilacın ABD ve Japonya dışında geliştirilmesi ve pazarlanmasını üstlenecek.
 
İĞNESİZ TEDAVİ DİYABET HASTALARINA UMUT OLACAK
Yılda bir ya da iki kez deri altına yerleştirilen kibrit çöpü büyüklüğünde küçük bir pompa olarak tasarlanan ürün, üçüncü fazdaki denemelerin başarılı olması halinde önemli bir ilerleme sağlanmış olacak. Ürün, doktor veya hemşire tarafından, hastane veya muayenehane ortamında, 5 dakikalık basit bir işlemle uygulanabilecek.
Servier İş geliştirme ve Bilimsel İşbirliği Başkanı Pascal Touchon, söz konusu stratejik işbirliğine ilişkin olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“Bu işbirliği, Servier olarak dünyanın dört bir yanında güçlü olduğumuzun altını çizmekle kalmıyor; aynı zamanda bu alandaki kapsamlı deneyim ve birikimimiz ile Tip 2 Diyabet hastalarına yenilikçi tedaviler götürme konusundaki kararlılığımızı da ortaya koyuyor. Ortak vizyonumuz olan diyabet hastalarına yarar sağlayacak çalışmaların heyecanını paylaştığımız Intarcia ile bundan böyle de yakın bir işbirliği içerisinde çalışmalarımızı sürdüreceğiz.”
Servier Metabolizma İnovasyon Merkezi Başkanı Dr. Isabelle Tupinon-Mathieu ise konuya ilişkin olarak; “İğnesiz tedavi Tip 2 Diyabet tedavisini yeniden biçimlendirerek metabolik hastalıklarda hastalara verdiğimiz önem ile ilgili hedeflerimizi gerçekleştirmemizi sağlayabilir” şeklinde konuştu.
Intarcia Yönetim Kurulu Başkanı Kurt Graves de işbirliğine ilişkin ile ilgili açıklamasında; Servier ile gerçekleşen stratejik ortaklığın; biyoteknoloji alanında ABD dışında en kapsamlı işbirliklerinden biri olduğunu belirterek, son birkaç yıl içinde Intarcia ve paydaşları açısından dönüm noktası kabul edilen başarılar arasında önemli bir kilometre taşı olarak şimdiden yerini aldığını söyledi.

İçeriği Paylaşın