Tohum Otizm Vakfı Öğretmenlere Otizm Konusunda Eğitim Verecek!

Tohum Otizm Vakfı Öğretmenlere Otizm Konusunda Eğitim Verecek!

Tohum Otizm Vakfı Öğretmenlere Otizm Konusunda Eğitim Verecek!

Bizi Takip Et


Tohum Otizm Vakfı’nın Garanti Bankası sponsorluğunda faaliyet gösteren Sürekli Eğitim Birimi, Van İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile 8 – 9 Kasım‘da aileler ve eğitimcilerle buluşuyor. Tohum Otizm Vakfı tarafından Şişli Öğretmen Evi’nde düzenlenecek olan atölyelerde, otizm konusunda uygulamalı eğitim verilecek.

Tohum Otizm Vakfı Sürekli Eğitim Birimi, otizmli çocuk ailelerine ve öğretmenlere yönelik ücretsiz olarak düzenlediği eğitimler ile bu kez Van’daki aile ve eğitimcilerle buluşuyor. Otizm eğitim atölyeleri aracılığıyla otizmli çocuğa sahip olan aileler, okulunda otizmli öğrencisi bulunan eğitmenlere otizm konusunda farkındalık yaratılarak, uygulamalı eğitimlerle yeni beceriler kazandırılması hedefleniyor.

Otizmin günümüzde bilinen tek tedavisi erken tanı ve sürekli yoğun eğitimdir. Erken tanı ve doğru bir eğitim ile yoğun olarak eğitim alan çocukların yaklaşık yüzde 50’sinde otizmin belirtileri kontrol altına alınabilmekte ve gelişim sağlanabilmektedir.

Van İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Van Otizmle Yaşam Derneği iş birliği ile 8 – 9 Kasım’da düzenlenecek otizm eğitim atölyelerinde ‘Otizmli Çocuklara Yeni Beceri ve Davranış Kazandırma’, ‘Problem Davranışlar ve Baş Etme Stratejileri’, ‘Otizmli Çocuklara İletişim Becerisi Kazandırma’, ‘Otizmli Çocuklarda Davranışa Şekil Verme Gelişimsel Yetersizlik Gösteren Çocuk Aileleri için Ev Programı Geliştirme’, ‘Otizmli Çocukların Eğitiminde Teknoloji Kullanımı’, ‘Otizmli Çocuklara Öz bakım Becerilerinin Öğretimi’ konuları anlatılacak ve uygulamalı eğitimler verilecektir.


İçeriği Paylaşın