Türkiye’den Amgen’ın Amerika’daki Merkezine Transfer

Türkiye’den Amgen’ın Amerika’daki Merkezine Transfer

Türkiye’den Amgen’ın Amerika’daki Merkezine Transfer

Bizi Takip Et


Amgen Türkiye, Orta Doğu ve Afrika’dan sorumlu Bölge Başkanı Alper Üreten, Amgen Biyobenzer Ürünler İş Birimi Başkan Yardımcısı olarak atandı. Üreten yeni görevinde Amgen’ın global merkezinde COO’ya bağlı olarak görev yapacak. Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği mezunu olan Alper Üreten, San Francisco Golden Gate Üniversitesi’nde Finans Yüksek Lisans derecesine sahip.

Kariyerine Fransız iştiraki Bristol Myers Squibb’in (BMS), Finans departmanında başlayan Üreten, şirkette Orta Doğu, Türkiye, Rusya ve Afrika için bölgesel finansal planlamanın yanı sıra BAE, Kuveyt, Umman, Katar, Bahreyn, Lübnan, Ürdün, İran, Libya ve Yemen’den sorumlu Orta Doğu Ülke Yöneticiliği ve Orta Doğu Bölgesi Genel Müdürlüğü pozisyonlarında çalıştı.

BMS’te son olarak Türkiye Genel Müdürü olarak görev yapan Alper Üreten, 2014 yılında Amgen’a Amgen Türkiye ve Mustafa Nevzat Genel Müdürü olarak katıldı. 2014 yılından bu yana Türkiye, Orta Doğu ve Afrika bölgesinde son derece önemli başarılara imza atan Üreten’in Amgen Biyobenzer Ürünler İş Birimi (BBU) Başkan Yardımcısı olarak yeni görev yeri ABD’nin California eyaletinde Amgen Global Merkezi’nin yer aldığı Thousand Oaks olacak. Gerekli işlemlerinin tamamlanmasının ardından eşi ve üç çocuğu ile birlikte önümüzdeki günlerde Amerika’ya taşınmayı planlayan Üreten, yeni görevine 1 Temmuz 2019 itibariyle başlayacak.


İçeriği Paylaşın