“Turquality ile Global Marka Olma Sürecimiz Hızlanacak”


Bizi Takip Et


Hamdi Bahçeci

Bahçeci Sağlık Grubu Genel Müdürü

“Türk markalarını global pazarın zirvesine taşımayı hedefleyen Turquality’e kabul edilen iki sağlık kurumundan biri ve ilk tüp bebek merkeziyiz. Doğu Avrupa ve Orta Doğu’da tüp bebek zincirine sahip firmamız, Turquality ile global marka olma sürecini hızlandıracaktır. Şu an 6 ülkede 12 merkezimiz bulunmaktadır.

Bahçeci Tüp Bebek Merkezi (Sarejova,Bosna-Hersek)

Çevre ülkelerde, özellikle Doğu Avrupa, yakın Asya ve Orta Doğu’da Türk tıbbına yoğun ilgi var. Bu bölgelerde Türk doktorlarına ve kuruluşlarına büyük güven duyuluyor. 2010’da Kosova, 2011’de Bağdat, 2012’de ise Bosna-Hersek’te hizmet vermeye başladık. Son olarak da 2015 yılından beri Azerbaycan Bakü’de de varlığımızı sürdürüyoruz.

Türkiye, sağlık turizmi açısından çok cazip bir ülke ve Türk tıbbı, hem altyapısı hem de bilimsel yeterlilik bakımından bölgede lider konumda. Bizim gibi birçok marka bu avantajdan faydalanıp yurtdışına açılıyor. Söz konusu gelişmeler Türk tıbbının ne kadar ileriye gittiğini, ancak daha önemlisi Türk insanının ve Türk girişimcisinin ne kadar çalışkan ve risk iştahının kabarık olduğunu gösteriyor.

Bahçeci Tüp Bebek Merkezi (Tuzla,Bosna-Hersek)

“BİR TÜRK SAĞLIK MARKASI OLARAK İNGİLTERE’DE ZİNCİR YARATMAK İSTİYORUZ”

Tüp bebek tedavilerinin dünyada ilk defa yapıldığı ve bu alandaki inovasyonun da merkezi olan İngiltere piyasasında bir tüp bebek merkezi açmayı hedefledik. Burayı bir yıl içinde faaliyete geçirmeyi planladık. Görüşmelerimiz son aşamaya geldi, imzayı atmak üzereyiz. Hedefimiz İngiltere’nin farklı bölgelerinde bir zincir yaratmak. Bir Türk markası olarak bunu yapacak olmamız bizi heyecanlandırıyor ve büyük bir gurur veriyor.

Grubumuz genelinde 500’e yakın çalışanımız var. Bunların yarısını yurtdışında istihdam etmekteyiz. Çalışanlarımızın yüzde 70 i, yöneticilerimizin ise yüzde 65’i kadınlardan oluşuyor. Yurtiçi ve yurtdışındaki bütün kliniklerimizde kendi yetiştirdiğimiz Türk hekimler ile çalışıyoruz. Yurtdışındaki merkezlerimizde 25 kişilik bir hekim kadromuz ve diğer birimlere destek veren hemşireler ile beraber yaklaşık 80 civarında hemşiremiz mevcut.”

Esra Kazancıbaşı Öztekin

sagligimicin@gmail.com

Not: Bu yazı 26 Mart 2019 tarihinde Yenibirlik Gazetesinde yayımlandı.

Dünya Sağlık Sektörüne Türk Damgası Yazı Dizisinin 1. yazısı için aşağıdaki linke tıklayınız:


İçeriği Paylaşın