Yağ Aldırmada Slimlipo Nedir, Nasıl Uygulanır?

Yağ Aldırmada Slimlipo Nedir, Nasıl Uygulanır?

Yağ Aldırmada Slimlipo Nedir, Nasıl Uygulanır?

Bizi Takip Et


Eskiden diyet ve sporla erimeyen inatçı yağlar için tek çözüm liposuction’dı. Büyük müdahalelerde hastanede yatmayı gerektiren, sosyal hayata dönüşü 3-4 günü bulan, dahası küçük de olsa emboli (kan pıhtısının damarları tıkaması) riski bulunan liposuction, hala geçerliliğini korusa da, yerini yavaş yavaş yeni uygulamalara bırakıyor.

FDA onayı Slimlipo’da lazer teknolojisi, prensip olarak liposuction’a benziyor ancak iyileşme süresi o kadar kısa ki, gıdınızı aldırıp aynı gün ofisinize dönebilirsiniz.

Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahı Op. Dr. Ersun Hasipoğlu, slimlipo’nun estetik dünyasında bir devrim olduğunu söylüyor ve ekliyor: “Slimlipo sadece birkaç saat içinde eve dönmenizi sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda selülitleri de büyük oranda yok ediyor. Bilindiği gibi selülitin bu güne dek yüzde yüz bir tedavisi yoktu. Ancak slimlipo ile bu mümkün.”

NASIL UYGULANIYOR?  

Op. Dr. Ersun H Slimlipo, slimlipo’nun nasıl uygulandığını şöyle anlatıyor:

“İşlem yapılacak bölgeye lokal anestezi uygulandıktan sonra yağ hücrelerine duyarlı milimetrik kanüller sokuluyor. Yağlara, özel bir solüsyon verilerek sıvılaşmaları sağlanıyor. Özel bir şırınga yardımıyla yağlar aynı kesikten dışarı çıkartılıyor. Slimlipo’nun cildi geren lazer başlığı, gevşek deriyi toparlıyor, selülitleri yok ediyor.”


İçeriği Paylaşın