Zayıflamada Yeni Yöntem: Vaser Liposelection

Zayıflamada Yeni Yöntem: Vaser Liposelection

Zayıflamada Yeni Yöntem: Vaser Liposelection

Bizi Takip Et


Medipol Hastanesi Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Naci Karacaoğlan, Vaser Liposelection yöntemi ile hastaların vücutta biriken fazla yağ dokularından daha kısa bir sürede kurtulabileceğini söyledi.

Vaser Liposelection’in ağrı, şişlik ve morluk gibi yan etkileri minimum seviyeye indiren yeni bir teknoloji olduğunu belirten Prof. Dr. Naci Karacaoğlan, “Hasta, operasyondan sonra, şişlik, morluk gibi yan sonuçların görülmesi minimum düzeye indiği için daha kısa sürede işinin başına dönebiliyor” dedi.

İnce ve orantılı bir vücuda sahip olmak için şimdiye kadar başvurulan yöntemlerin en yenisi olan Vaser Liposelection hakkında merak edilenleri Doç. Dr. Naci Karacaoğlan’a sorduk.

. Vaser Liposelection yönteminin özelliği nedir?

Üçüncü kuşak bir ultrasonic liposuction yöntemi olan Vaser Liposelection yeni bir teknolojidir. Modern teknolojinin ürettiği bu sistemin temel ilkesi; ultrasonik bir teknolojiyle yani ses dalgalarıyla seçilen yağ dokularını parçalayarak ayrıştırmak ve vücuttan almak. Bu yöntem sayesinde, alınacak yağ seçildiği için bölgedeki diğer dokulara zarar vermeden operasyon tamamlanır, gözle görünür bir incelme sağlanır.

. Operasyon nasıl gerçekleştiriliyor?

Sistem üç aşamada gerçekleştiriyor: Önce bölgeye sıvı veriliyor, ikinci adımda ses dalgalarıyla alınacak yağ dokuları seçilip parçalanıyor, son adımda da parçalanan yağ, verilen sıvı içinde vücuttan alınıyor. Bu sistemin en önemli özelliği yağın seçilmesi ve ayrıştırılması.

. Vaser Liposelection’ın klasik yöntemle kıyaslandığında üstünlükleri nelerdir?


Vaser Liposelection’ın klasik liposuction yöntemlerinden farkı, özellikle yağ dokusu üzerinde daha etkili olabilmesidir. Bu nedenle operasyon sırasında, çevre bağ dokular ve damarsal yapılar klasik yöntemlere göre daha az hasar görebilir. Bu nedenle, ameliyat sonrası hastada şişlik, morluk ve ağrının daha az görülmesine yol açabilir.

. Hasta ne kadar sürede iyileşiyor?

Hasta, operasyondan sonra, şişlik, morluk gibi yan sonuçların görülmesi minimum düzeye indiği için daha kısa sürede işinin başına dönebiliyor.

. Vaser Liposelection, vücutta başka hangi bölgelere uygulanabiliyor?

Vücudun bütün bölgelerine yapılabiliyor. Karın, bel, meme, bacak içleri, çene altı ve yanak gibi bölgelere rahatlıkla uygulanabiliyor.  Burada üstünde durmamız gereken en önemli nokta, Vaser Liposelection yönteminin uzman ellerde uygulanması gerektiğidir.


İçeriği Paylaşın