“Yurt Dışında Yeni Diş Hastaneleri Açacağız”


Bizi Takip Et


Diş Hekimi Ahmet Selvi

Hospitadent Yönetim Kurulu Başkanı

“İstanbul’da yedi, Kayseri’de bir, Almanya ve Hollanda’da birer şube ile toplamda 10 merkeze sahibiz. Kanada, Orta Doğu (Ürdün) ve Uzak Doğu’da (Çin) irtibat ofislerimiz bulunmaktadır. Türkiye’de ağız ve diş sağlığı merkezleri içinde yurt dışında şubesi olan tek kurumuz.

Almanya’dan Türkiye’deki merkezlerimize tedavi olmaya gelen vatandaşlarımızdan çok sık olarak yurt dışındaki hastanelerde kendi dillerinde konuşan hekim olmaması, dolayısıyla iletişim problemi yaşadıklarını duyuyorduk. Aynı zamanda onlara güven veren Türk markalarını Almanya’da görmek istediklerini de dile getiriyorlardı. Bu talepler doğrultusunda ilk olarak Mart 2012’de  Frankfurt Hospitadent’i hizmete açtık. Önceleri sadece ön muayene ve servis ofisi olarak hizmet veriyorduk. Ancak yıl sonuna kadarki süreçte gördüğümüz yoğun talebi karşılayamaz hale geldik ve böylece buraya da bir diş hastanesi açmaya karar verdik. Frankfurt şubemizde artık ücretsiz konsültasyon, muayene ve tedavi planlamasıyla birlikte panoramik röntgen, genel diş tedavileri, implant ve protez tedavileri de gerçekleştirilebilmektedir. Ayrıca Türkiye’deki şubelerimizde diş tedavisini yaptırmış olan hastalarımıza tedavilerinin garantileri kapsamında gerekli kontrol ve bakımlar da yapılabilmektedir.

Hospitadent (Denhaag, Almanya)

Hollanda Utrecht’teki onuncu şubemiz ise 2015 yılında hizmete açıldı. Sonrasında Utrecht’te bulunan şubemizi 2017 yılında Den Haag’a taşıdık. Köln, Düsseldorf, Amsterdam, Londra, Viyana gibi şehirlerde de şube açma planlarımız bulunuyor. İsviçre ve Fransa’da ise hastane açmayı düşünüyor ve bununla ilgili araştırmalarımızı sürdürüyoruz. Son yıllarda artan Arap hasta sayımız ve Arap hastaların sağlık turizmine göstermiş olduğu ilgiden yola çıkarak, Suudi Arabistan’da da hastane açmayı düşünmekteyiz. Aynı zamanda irtibat ofisimiz bulunan Çin’den sağlık turizmi kapsamında pek çok hasta geliyor. Yakın zamanda irtibat ofisimiz bulunan Çin’de de hastane açma planımız var.

“DİŞ MUAYENESİNDEN İMPLANT TEDAVİSİNE  KADAR HİZMET VERİYORUZ”

Frankfurt Hospitadent’te çoğunluk Türkler olmak üzere; Alman vatandaşlarına; İsviçre, Fransa ve Belçika’dan gelen hastalarımıza hizmet vermekteyiz. Hollanda’daki hasta profilimizi ise burada yaşayan Türkler başta olmak üzere;  Hollanda vatandaşları, Hollanda’da yaşayan Faslı nüfus ve aynı zamanda Belçika ile Almanya’dan gelen hastalar oluşturuyor. Hollanda’daki merkezde biri Türk, üçü yabancı olmak üzere toplam dört diş hekimi görev yapıyor. Almanyada’ki merkezimizde ise üçü Türk toplam beş diş hekimi çalışıyor.

Esra Kazancıbaşı Öztekin

sagligimicin@gmail.com

Not: Bu yazı 26 Mart 2019 tarihinde Yenibirlik Gazetesinde yayımlandı.

Dünya Sağlık Sektörüne Türk Damgası Yazı Dizisinin 1. yazısı için aşağıdaki linke tıklayınız:


İçeriği Paylaşın