AbbVie’den İBH’nın ABC’si

AbbVie’den İBH’nın ABC’si

AbbVie’den İBH’nın ABC’si

Bizi Takip Et


Global biyofarma şirketi AbbVie İnflamatuvar Bağırsak Hastalığı (İBH) hakkında farkındalık yaratmak için çalışmalarına devam ediyor.

Toplumsal bilinci artırmak, hastalar ve ailelerine hastalık hakkında ihtiyaç duydukları bilgilere kolaylıkla ulaşabilecekleri güvenilir bir kaynak sağlayabilmek üzere AbbVie Türkiye YouTube hesabı altında İBH’nın A,B,C’si adlı bir platform hazırladı.

Kuruluşundan itibaren kendine “hasta odaklı yaklaşımı” misyon edinen AbbVie çalışmalarına bir yenisini daha ekledi.  Tedavi alanları arasında yer alan inflamatuvar bağırsak hastalıkları hakkında farkındalık yaratmak, toplumsal bilinci artırmak, hastalar ve ailelerine hastalık hakkında ihtiyaç duydukları bilgilere kolaylıkla ulaşabilecekleri güvenilir bir kaynak sunabilmek için “AbbVie Türkiye YouTube Kanalı” altında “İBH’nın A,B,C’si” adlı bir platform açtı.

İBH alanının ileri gelen uzmanlarından 7 Gastroenteroloji hekimi bilgilendirici sunumlarıyla kanalda yer alıyor. İnflamatuvar Bağırsak Hastalıkları nedir?, İnflamatuvar Bağırsak Hastalıkları Neden Olur?, İnflamatuvar Bağırsak Hastalıklarına Nasıl Tanı Konulmaktadır?,  İnflamatuvar Bağırsak Hastalıklarında Beslenmenin Önemi, İnflamatuvar Bağırsak Hastalıklarında Cerrahi Operasyonun Yeri, İnflamatuvar Bağırsak Hastalıklarının Psikolojik Etkileri Nelerdir?, İnflamatuvar Bağırsak Hastalıkları ve İrritabl Bağırsak Sendromu (İBS) Nasıl Ayırt Edilir? konu başlıklarıyla hekimlerin yılların deneyimi ile hastaların ve ailelerin en çok merak ettikleri soruları yanıtladıkları videolarla İBH hakkında toplumu bilgilendiriyor.

AbbVie önümüzdeki dönemlerde hastaların ihtiyaçları doğrultusunda yeni video’lar hazırlamaya devam etmeyi planlıyor.


İçeriği Paylaşın