Allergan’da Yeni Atamalar

Allergan’da Yeni Atamalar

Allergan’da Yeni Atamalar

Bizi Takip Et


Yenilikçi ilaçlar, tıbbi cihazlar ve biyolojik ürünler geliştirerek tüm dünyadaki hastalarına sunan Allergan Türkiye ekibi genişliyor. Allergan Ailesi’ne son olarak Olgu İşçan Egeli, Gül Gökyokuş ve Merve Yavuzdoğan Ustaoğlu katıldı.

Olgu İşçan Egeli, İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden mezun olduktan sonra, yine aynı üniversitede yüksek lisansını tamamladı. 2010 yılında Deva Holding’de Teknoloji Transferi Uzmanı olarak iş hayatına başlayan Egeli, daha sonra Astellas Pharma’da Ruhsatlandırma Uzmanı görevinde çalışmıştır. 2014-2018 yılları arasında çalıştığı Roche İlaç’ta son olarak Bölgesel Medikal Müdür görevini yürüten Egeli, 18.06.2018 tarihi itibarıyla Allergan’da Medikal Eğitim Müdürü olarak görev almaya başlamıştır.

Gül Gökyokuş, 2011 yılında Boğaziçi Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun oldu. İş yaşamına aynı sene PricewaterhouseCoopers’da Yönetim Danışmanı olarak başlayan Gökyokuş, 2013 yılında Stratejik Planlama Uzmanı göreviyle Novartis’e transfer oldu. 2015 yılında Bayer Tüketici Sağlığı Bölümü’nde Ürün Müdürü olarak görev yapmaya başlayan Gökyokuş, haziran ayı itibariyle Allergan’da Ürün Müdürü olarak görev almaktadır.

Merve Yavuzdoğan Ustaoğlu, 2006 yılında Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’ni bitirdi. Ardından yine aynı üniversitede Sosyoloji Bölümü’nü tamamladı. İş hayatına 2008 yılında Bilim İlaç’ta Medikal Uzmanı olarak başladı. 2009 senesinde Bristol-Myers Squibb Ruhsatlandırma Birimi’ne transfer oldu. 2010-2018 yılları arasında Pfizer’da çalışan Ustaoğlu, 12.03.2018 tarihi itibariyle Allergan ailesine Ruhsatlandırma Müdürü olarak katıldı.


İçeriği Paylaşın