Sağlık Bakanlığı ve Türk Telekom’dan Teknoloji İşbirliği

Sağlık Bakanlığı ve Türk Telekom’dan Teknoloji İşbirliği

Sağlık Bakanlığı ve Türk Telekom’dan Teknoloji İşbirliği

Bizi Takip Et


T.C. Sağlık Bakanlığı ve Türk Telekom, sağlık hizmetlerinde teknoloji altyapısını geliştirmek amacıyla bir dizi hizmeti kapsayacak bir işbirliği başlattı. İşbirliği kapsamında hastanelerde bekleme sürelerini azaltıp doğru yönlendirme yaparak memnuniyeti artırması hedeflenen Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) için pilot proje başlatılıyor. Konuya ilişkin olarak Türk Telekom’dan yapılan açıklama şöyle.

MHRS projesinin hayata geçirilmesi için SABİM (Sağlık Bakanlığı İletişim Merkezi) “Alo 184” çağrı merkezinin kapasitesinin genişletilmesi ve teknolojik altyapısının güçlendirilerek randevu projesine hazırlanması planlanıyor. Türk Telekom plan doğrultusunda, T.C. Sağlık Bakanlığı’nın Erzurum ilinde kurmayı hedeflediği 150 operatörlük çağrı merkezini hazır hale getiriyor. Türk Telekom, 15 ay sürmesi planlanan pilot projede çağrı merkezinin bina, donanım, yazılım, operatörler ve gerekli eğitimlerini temin ediyor.

Sağlık Bakanlığı, pilot olarak Erzurum ve Kayseri’de bulunan devlet hastanelerinden başlatacağı projeyi, yakın gelecekte Türkiye çapında yaygınlaştırmayı hedefliyor.

SABİM Alo 184 hattı üzerinden sağlıkla ilgili her türlü konuda bugüne kadar yapılabilen başvurulara ek olarak, Türk Telekom’un altyapı desteğiyle sağlanan MHRS teknolojisi ile muayene randevuları da alınabilecek. T.C. Sağlık Bakanlığı ve Türk Telekom’un sağlık alanında gerçekleştirdiği işbirliğinin, vatandaşa fayda sağlayacak farklı projeler ile uzun vadede artarak devam ettirilmesi planlanıyor.

TÜRK TELEKOM’DAN SAĞLIĞA TAM DESTEK

Sağlık, eğitim, kamu güvenliği ve emniyeti alanlarında değer yaratmaya odaklanan Türk Telekom, yakınsama vizyonunu teknoloji ve altyapıya yaptığı yatırımlarla destekliyor.

MHRS’ye verdiği teknoloji desteği ile sağlık hizmetine eşit erişim hakkı sağlanmasına önemli bir katkı sağlayan Türk Telekom, doktorların mümkün olan en fazla sayıda hastayla ilgilenmesine imkân verecek projeler üzerinde çalışmayı, sağlık sektörü için ürün ve servisler geliştirmeyi sürdürüyor.


İçeriği Paylaşın