Sandoz`dan `Gülen Hasta` Diyabet Sitesi

Sandoz`dan `Gülen Hasta` Diyabet Sitesi

Sandoz`dan `Gülen Hasta` Diyabet Sitesi

Bizi Takip Et


Sandoz, diyabet hastalığıyla ilgili güncel ve önemli bilgilere rahatça ulaşılmasını sağlayan bir web sitesi projesine imza attı. Diyabet hastalarının tüm ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kurulan www.gulenhasta.com, hastaların ihtiyacı olan her türlü bilgiyi içeriyor.

“Diyabet nedir”, “diyabet hakkında her şey”, “aileler ve çocuklar için”, “diyabette beslenme”, “gizli şeker”, “diyabetin komplikasyonları”, “diyabet ve göz”, “diyabetli hakları”, “Tip 1 ve Tip 2 diyabet” gibi konu başlıklarından oluşan web sitesi 6.000 hekim ve 120.000 hastaya ulaşıyor. Hastalar, kendileri için hazırlanan ve sağlık kuruluşlarında bulunan 7 farklı hasta bilgilendirme kitapçığı aracılığıyla web sitesine ulaşabiliyor. Hasta kitapçıklarında bulunan karekodlar, akıllı telefonu olan hastaları websitesine yönlendiriyor.

Tüm içeriği Türk Diyabet Vakfı tarafından hazırlanan web sitesi ve hasta bilgilendirme kitapçıkları, diyabet ile ilgili her türlü bilgiyi hastalara kolayca ulaştırmayı ve diyabet hastalarının yüzünü güldürmeyi amaçlıyor.


İçeriği Paylaşın