Metabolizmayı Hızlandıran Besin Takviyesi

Metabolizmayı Hızlandıran Besin Takviyesi

Metabolizmayı Hızlandıran Besin Takviyesi

Bizi Takip Et


Eczacıbaşı İlaç’ın depolanan yağların enerjiye dönüştürülmesine yardımcı olan besin takviyesi ürününün, metabolizma hızını artırarak kilo vermeye katkı sağladığı iddia ediliyor.

Eczacıbaşı İlaç Pazarlama ve Nutritional Labs İşbirliği ile geliştirilen ürün, 60 kapsüllük kutularda eczanelerde satılıyor.

Uzman Diyetisyen Turgay Köse,  bu tür besin takviyelerinin, doğru diyet ve spor ile birlikte kullanıldığında kilo kaybına yardımcı olduğunu belirtiyor. Diyetisyen Köse şu bilgileri veriyor:

“Hayatı boyunca kilo problemi yaşamamış olan insanlar bile 20’li yaşlardan sonra kilo alma eğilimi gösteriyorlar veya kilo vermekte zorlanıyorlar. Spor da yapsalar, az da yeseler yine de ciddi bir fark göremiyorlar. Çünkü ilerleyen yaşlarda metabolizma hızımız düşer ve vücudumuzda yağ birikimi artmaya başlar. Vücutta doğal olarak bulunan yağ yakıcı maddenin 20’li yaşlardan sonra azalması ile metabolizma hızının düşmesi arasındaki ilişki kanıtlanmıştır. Dışarıdan alınan, içinde yağların enerjiye dönüştürülmesini sağlayan madde bulunan besin takviyeleri, metabolizma hızını yeniden artırmaya destek olmaktadır.”


İçeriği Paylaşın