Alvimedica, Biyomedikal Cihaz Teknolojileri Lisesinin Temelini Attı

Alvimedica, Biyomedikal Cihaz Teknolojileri Lisesinin Temelini Attı

Alvimedica, Biyomedikal Cihaz Teknolojileri Lisesinin Temelini Attı

Bizi Takip Et


Global stent markalarından biri olan Alvimedica, biyomedikal cihaz teknolojileri eğitimi verecek olan ”İshak Alaton Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi”nin temelini Çatalca’da attı.

Biyomedikal cihaz teknolojileri eğitimini verecek olan İshak Alaton Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nin temeli atıldı. Çatalca Belediyesi işbirliği ile hayata geçen okulun yapımı Alvimedica tarafından tamamlanacak.

Alvimedica Yönetim Kurulu Başkanı İshak Alaton, Alvimedica CEO’su Cem Bozkurt’un yanı sıra Alvimedica üst düzey yetkilileri ile Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara ve yerel yöneticilerin, seçkin konukların katılımı ile Alvimedica Çatalca Üretim Tesisi’nde düzenlenecek organizasyon sonrasında okulun bulunduğu alana geçilerek temel atma töreni gerçekleşti. Okul inşası yaklaşık bir yıl içinde tamamlanarak Milli Eğitim Müdürlüğü’ne teslim edilecek.

Okul,  4 yıl boyunca, üç alan ve yedi dalda eğitim –  öğretim verecek. Okulda, genel, mesleki ve teknik öğretim kurumlarında ortak olan derslerin yanı sıra Tıbbi Görüntüleme Sistemleri, Tıbbı Laboratuvar ve Hasta Dışı Uygulama Cihazları, Yaşam Destek ve Tedavi Cihazları, Fizyolojik Sinyal İzleme Teşhis İzleme ve Kayıt Cihazları başlıklarında; Gamma kameralar, elektromanyetik görüntüleyiciler, laboratuvar destek cihazları, karıştırıcı ve ayrıştırıcılar, sterilizatörler, kan cihazları, yaşam destek, dolaşım ve solunum ve dolaşım cihazları, ekipmanla tedavi, elektrokardiyografi teknikleri ve cihazları, vücut sinyal izleme cihazları, teşhis ve tedavi cihazları gibi bio medikal cihaz teknolojileri dersleri verilecek. Bio medikal cihaz bakım ve onarımı ağırlıklı ek eğitim programı kapsamında okulda öğrenciler sektörel firmalarda beceri eğitimi de alacak.

Çatalca Belediyesi’nin Alvimedica’ya okul yapımı için bağışladığı toplam 87.950m2’lik bir alan içerisinde kurulacak olan “İshak Alaton Endüstri ve Meslek Lisesi”, 6.790m2’si kapalı alan olmak üzere 24 derslikli öğrenim binası olarak inşa edilecek. Alvimedica’nın inşasını gerçekleştirerek İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağışlayacağı lisenin bulunduğu yerleşkede ayrıca, 4 bloktan oluşan mesleki eğitim binaları, 180 kız ve 180 erkek öğrenci kapasiteye sahip 2 bloktan oluşan kız ve erkek öğrenci yurtları; 3 blok halinde, 10’ar daireli öğretmen lojman binaları yer alacak. Adeta bir üniversite kampüsünü andıran “İshak Alaton Endüstri ve Meslek Lisesi”nin bulunduğu alana ayrıca 2.200m2 kapalı alana sahip Etüt ve Eğitim Merkezi Spor Salonu ve Sosyal Tesisler de kurulacak.

LİSENİN YAPIMI TAMAMLANINCA MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ’NE DEVREDİLECEK

Alvimedica CEO’su Cem Bozkurt, Türkiye’deki en önemli eksikliklerden birinin nitelikli, ara personel olduğunu, Alvimedica’nın teknik okul mezunu gençleri kendi ilgili departman yöneticileri aracılığı ile özel eğitimlerle yetiştirdiklerini belirterek ”İshak Alaton Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi ile bu önemli eksikliği gidermeye destek sağlayacağız.” dedi. Dünyada Biyomedikal cihaz teknolojileri alanında eğitim veren üniversiteler olduğunu, ancak bu alanda lise bulunmadığını belirten Cem Bozkurt, dünyaya örnek teşkil edecek bu lisenin temelini Türkiye’de atarak bir ilki daha gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.


İçeriği Paylaşın