Astrazeneca Türkiye Gönüllüleri Hasta Çocuklara Umut Oldu

AstraZeneca Türkiye çalışanları, Gülmek İyileştirir Derneği ile birlikte daha fazla çocuğu gülümsetmek için Mutlu Masallar Atölyesi'ne katıldı.

Astrazeneca Türkiye Gönüllüleri Hasta Çocuklara Umut Oldu

Bizi Takip Et


Yenilikçi ve araştırmacı ilaç şirketlerinden AstraZeneca Türkiye, Gülmek İyileştirir Derneği ile yeni bir sosyal sorumluluk projesine imza attı. 
Toplum sağlığının geliştirilmesine destek vermeyi kurumsal sorumluluğu ve öncelikleri arasında gören AstraZeneca Türkiye son olarak çalışanlarının katılımı ile hastanelerde ciddi hastalıklar nedeniyle tedavi gören çocukları sevindiren anlamlı bir çalışma gerçekleştirdi.
ASTRAZENECA TÜRKİYE GÖNÜLLÜLERİNİN SESİ, HASTA ÇOCUKLARA UMUT OLDU 

Gülmek İyileştirir Derneği'nin Mutlu Masallar Atölyesi'ne katılan AstraZeneca Türkiye gönüllüleri pedagoglardan onaylı masalları, ses kayıt sistemini kullanarak okudu. 52 gönüllünün okuduğu 156 masal dernek yetkililerince dinlenerek kontrol edildi, arka plana müzik eklenerek MP3 çalarlara yüklendi ve ciddi hastalıklarla mücadele eden çocuklara MP3 çalar içerisinde hediye edildi. Böylelikle AstraZeneca Türkiye gönüllülerinin sesi, çocuklara umut ve mutluluk kaynağı oldu.

"MASALLARLA ÇOCUKLARI MUTLU ETMEYİ VE ONLARI MOTİVE ETMEYİ İSTEDİK"

Yaptıkları çalışmayla ilgili değerlendirmede bulunan AstraZeneca Türkiye Kurumsal İletişim Müdürü Gülin Şeremet, “AstraZeneca Türkiye olarak, yaşama değer katan ilaçları keşfetmek için bilimin sınırlarını zorlarken topluma değer katma isteğiyle çalışıyoruz. Bireyler ve toplum için artı değer üretme isteği ve ihtiyacından yola çıkarak çalışanlarımızın oluşturduğu Gönüllülük Takımımız bugüne kadar dernekler ile birlikte çocuklara ve gençlere yönelik birçok proje içerisinde yer aldı, aktiviteler gerçekleştirdi. Bu gönüllülük faaliyetimizde de Gülmek İyileştirir Derneği ile birlikte ciddi hastalıklar ve travmalar sebebi ile psikososyal destek ihtiyacı içinde olan çocukların yanında olmayı arzu ettik. Gönüllerimizin okuduğu masallarla çocukları mutlu etmeyi ve onları motive etmeyi istedik. Çocuklarımızın sağlıkla taburcu olacakları güne kadar bu masallar sayesinde neşe içinde vakit geçirmeleri en büyük dileğimiz.” dedi.

İçeriği Paylaşın