Başak Baykal Lilly İlaç Pazarlama Direktörü Oldu

Başak Baykal Lilly İlaç Pazarlama Direktörü Oldu

Başak Baykal Lilly İlaç Pazarlama Direktörü Oldu

Bizi Takip Et


Lilly’de 2002 yılından bu yana Pazarlama, 6 Sigma, Etik ve Uyum alanlarında çeşitli görevlerde çalışan Başak Baykal, Lilly İlaç Pazarlama Direktörlüğü görevine getirildi.

Lisans eğitimini 1998 yılında Koç Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nde tamamlayan Başak Baykal, University of North London’da pazarlama alanında yüksek lisans eğitimi aldı. Kariyerine 1999 yılında ilaç sektöründe başlayan Baykal, tıbbi satış mümessilliği ve ürün müdürlüğü görevlerinde bulundu.

Lilly Türkiye’ye 2002 yılında Marka Müdür Yardımcısı olarak katılan Baykal, farklı terapötik alanlarda Marka Müdürü olarak çalıştı ve bölgesel sorumluluklar da üstlendi. 2008 – 2011 yılları arasında 6 Sigma Kara Kuşak olarak görev yapan Başak Baykal, 2013 yılına kadar Lilly İlaç’ta Etik ve Uyum Direktörü görevini yürüttü. Baykal, son altı aydır Lilly’nin ABD’deki global merkezinde, Türkiye’nin de içinde bulunduğu Gelişmekte Olan Pazarlar Bölgesi Pazarlama Ekibinde yer almaktaydı. Baykal 1 Ocak 2014’ten itibaren Lilly İlaç Pazarlama Direktörlüğü görevini yürütecek.


İçeriği Paylaşın