Bd Türkiye’nin Sağlık Alanındaki Eğitim Atağı 5. Yılında

Bd Türkiye’nin Sağlık Alanındaki Eğitim Atağı 5. Yılında

Bd Türkiye’nin Sağlık Alanındaki Eğitim Atağı 5. Yılında

Bizi Takip Et


Medikal teknoloji şirketi Becton Dickinson (BD) Türkiye tarafından sağlık hizmetlerinde yüksek standartlara ulaşılması ve sağlık profesyonellerinin gelişimi adına hayata geçirilen ve Türkiye’nin farklı yerlerinde eğitim toplantıları düzenleyen BD Sağlık Öncüleri 5 yaşında. Proje kapsamında bugüne kadar 85 binden fazla sağlık çalışanına eğitim verildi.

Aralarında doktor ve hemşirelerin de bulunduğu BD çalışanlarından uzman bir ekibin oluşturduğu BD Sağlık Öncüleri, “Birlikte Daha Güvenli” taahhüdüyle hastane infeksiyonları, iğne batma ve kesici-delici alet yaralanmaları, kan sıçramaları sonucu oluşabilecek hayati riskler, doğru kan kültürü alım teknikleri, akan hücre ölçer prensipleri, hücre ve veri analiz yöntemleri, doğru insülin enjeksiyon tekniği ve bunun diyabet yönetimindeki önemini anlatan konularda eğitimler veriyor ve ödül programları düzenliyor.

BD Türkiye Genel Müdürü Ayşe Şanlıoğlu, “Sağlık çalışanları ve hastalar kesici-delici alet yaralanmaları, kanla bulaş, yanlış uygulamalar ve hastane infeksiyonları nedeniyle her gün hayati risk altında. BD olarak, bu hayati risklerin yol açtığı etik ve ekonomik nedenleri göz önünde bulundurarak, BD Sağlık Öncüleri projesi kapsamında 5 yıldır hasta ve sağlık çalışanı güvenliğinin artırılması için sağlık sistemine değer katan eğitim programları yürütüyoruz. Sağlık çalışanlarına verdiğimiz eğitimleri, ilgili standartların gerekliliklerini en iyi şekilde uygulamaya ve sağlık çalışanlarının uzmanlık alanına bağlı ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik tasarladık. Bu proje ile bir asrı aşan deneyimimiz sayesinde Türkiye’de sağlık alanına değer katmayı amaçlıyoruz. BD olarak, ‘Dünyada sağlığı geliştirmek’ hedefiyle hastalar ve tüm sağlık hizmeti sağlayıcıları için daha güvenli ve kaliteli bir çalışma ortamı sağlamak üzere eğitici faaliyetlerine ve yeni teknolojiye sahip sağlık çözüm çabalarına devam edeceğiz”, dedi.


İçeriği Paylaşın