Zentiva Ar-Ge Merkezi Tescillendi

Zentiva Ar-Ge Merkezi Tescillendi

Zentiva Ar-Ge Merkezi Tescillendi

Bizi Takip Et


Sanofi-aventis Grubu`nun Lüleburgaz`daki Zentiva Üretim Tesisleri, Türkiye`nin sayılı Ar-Ge Merkezlerinin arasına katıldı. Zentiva Sağlık Ürünleri San. Ve Tic. A.Ş, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı`nca 5746 sayılı kanun kapsamında Ar-Ge merkezi kuran ve kabul gören 87 firmadan bir tanesi olarak belirlendi. İlaç sektöründen sadece 4 firmanın Ar-Ge merkezi belgesi almaya hak kazandığı değerlendirme sonucunda Zentiva, Ar-Ge merkezi olarak kabul gören çok uluslu firma oldu.

İstanbul`da düzenlenen törende sanofi-aventis Grubu Ülke Başkanı Olivier Guillaume Ar-Ge belgesini Başbakan Recep Tayyip Erdoğan`ın elinden teslim aldı. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı`nın düzenlediği etkinliğe Başbakan Recep Tayyip Erdoğan`ın yanı sıra Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş da katıldı.

Kazanılan belgeyi sanofi-aventis’in Türkiye’ye olan inancının simgesi olarak gördüğünü belirten sanofi-aventis Grubu Ülke Başkanı Olivier Guillaume, “Bu belge Grubumuzun bugüne kadar Türkiye’de Ar-Ge’ye yaptığı katkılara işaret ettiği kadar bundan sonra yapacağımız Ar-Ge çalışmalarının da önünü açacak” diye konuştu.


İçeriği Paylaşın