Bir Anlık Karar, Yaşamının Dönüm Noktası Oldu!

Genel sağlık taraması yaptıran 26 yaşındaki Fuat Sağlam’ın kalbinde 5 adet delik bulundu. SANKO Üniversitesi Hastanesi’nde yapılan tetkikler sonucu Sağlam’ın kalbindeki 5 delikten 2'sinin 19 mm ve 9 mm genişliğinde olduğu belirlendi.

Bir Anlık Karar, Yaşamının Dönüm Noktası Oldu!

Bizi Takip Et


Gaziantep’te SANKO Üniversitesi Hastanesi’nde genel sağlık taraması yaptıran Fuat Sağlam’ın (26) kalbinde 5 adet delik bulunduğu belirlendi.

Kardiyoloji, kalp ve damar cerrahisi branşlarında referans hastanelerden olan SANKO Üniversitesi Hastanesi’nde yapılan tetkikler sonucu Sağlam’ın kalbindeki 5 delikten 2'siinin 19 mm ve 9 mm genişliğinde olduğu belirlendi.

Sağlam, SANKO Üniversitesi Tıp Fakültesi Kalp ve Damar Cerrahisi Ana Bilim Dalı Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Feragat Uygur tarafından başarıyla gerçekleştirilen açık kalp ameliyatı (by pass) ile sağlığına kavuştu. 

Kalbindeki delikler kapatılan ve sağlığına kavuşan Sağlam, taburcu edildi. 

KALBİNDE DOĞUŞTAN DELİKLER VARDI

Mardin Kızıltepe’de matbaa işleten Fuat Sağlam, ziyaret amacıyla geldiği Gaziantep’te anlık kararla genel bir sağlık taraması yaptırmak için SANKO Üniversitesi Hastanesi’ne gelişinin hayatının akışını değiştirdiğini söyledi.

Yapılan tetkikler sonucu kalbinde doğuştan delikler olduğunun belirlendiğini kaydeden Sağlam, “Sağlığıma kavuşmam için açık kalp ameliyatı olmam gerektiği söylendi. Dr. Öğr. Üyesi Uygur’un gerçekleştirdiği başarılı bir ameliyat sonrası sağlığıma kavuşmanın mutluluğunu yaşıyorum. Feragat Hocama ve SANKO Üniversitesi Hastanesi personeline çok teşekkür ediyorum” dedi.

"BİR ANLIK KARAR, YAŞAMININ DÖNÜM NOKTASI OLDU"

Düzenli sağlık kontrollerini yaptırmak için yaş sınırı olmadığını ve ihmal edilmemesi gerektiğine vurgu yapan Dr. Öğr. Üyesi Uygur ise “Bugün genç hastamızı sağlığına kavuşmuş bir şekilde evine gönderebilmenin gururu içerisindeyiz” diye konuştu.

Yapılan başarılı operasyonun ardından sağlıkla ailesine kavuşan Sağlam’ın bir anlık kararının, yaşamının dönüm noktası olduğuna dikkat çeken Dr. Öğr. Üyesi Uygur, şöyle devam etti: 

“Hastamızın herhangi bir şikayeti olmadan hastanemize gelmiş olması çok büyük bir şans. Genç yaşlarda belirti vermemekle birlikte belirtiler ilerleyen yaşlarda daha çok görülmektedir. Hastanın kalbinde iki kulakçık arasında tespit edilen bu delikler yaşın ilerlemesi ile yaşam kalitesini düşürmekte ve ömrü kısaltmaktadır." 


İçeriği Paylaşın