Biruni Üniversite Hastanesi Hizmete Açıldı!

Biruni Üniversite Hastanesi Hizmete Açıldı!

Biruni Üniversite Hastanesi Hizmete Açıldı!

Bizi Takip Et


Dünya bilim tarihine “Evrensel Deha” olarak adını yazdıran Türk bilim insanı Ebu Reyhan El Biruni’den ilham alarak kurulan ve 2014-2015 eğitim-öğretim yılında sağlığın tüm branşlarında eğitim vermeye başlayan Biruni Üniversitesi, bilimsel kimliğini hastaneye taşıdı. Biruni Üniversite Hastanesi Florya, 15 Şubat 2016 tarihinde hizmete açıldı.

  • Yatak Sayısı : 150
  • Poliklinik Sayısı :  50
  • Ameliyathane Sayısı :6
  • Yoğun Bakım Yatak sayısı: 40
  • Personel Sayısı: 500’dür.

Doğru tedavi için doğru teşhisin şart olduğunun bilincinde olan Biruni Üniversite Hastanesi, bu anlamda hasta hakkında çok detaylı ve güvenilir veriler sağlamak amacıyla teknolojilerle donatılmış ileri  tanı cihazlarını bünyesinde bulunduruyor.

GENOM LABORATUVARI İLE DİKKAT ÇEKİYOR!

Biruni Üniversitesi’nde yer alan Reyhan Genom Laboratuvarı’nda ülkemizin en kapsamlı genetik analizlerini gerçekleştiriyor.

Bugüne kadar yurtdışında yaptırılmak zorunda kalınan birçok test artık Türkiye’de yapılabiliyor.  Bu durum ülkemize oldukça büyük bir katma değer sağıyor.  Yapılan çalışmaların Amerika Birleşik Devletleri’nde Houston’da bulunan  “Baylor College of Medicine” ile işbirliği  dahilinde yapılıyor.

Merkezde bugüne kadar bilinen tüm genler -yaklaşık 22 bin gen- analiz edilebiliyor. Bu analiz ile Kalp ve damar hastalıklarından, nörolojik hastalıklara; kanserden alzheimere kadar 6 bine yakın hastalığın ilişkili olduğu genetik bozukluk tespiti yapılabiliyor.

15 Şubat 2016 tarihi itibariyle sağlık hizmeti vermeye başlayan Biruni Üniversite Hastanesi’nde toplam çalışan personel sayısı 500, üniversite de ise 300’dür. Önümüzdeki 2 yıl içerisinde Topkapı’da Üniversite kampüsünde 40.000 m2 alan üzerine kurulu tam teşekkülü bir hastane daha açmayı ve yeni açılacak hastaneyle birlikte çalışan sayısı 2000 rakamına ulaştırmayı hedefliyor.


İçeriği Paylaşın