CIGNA Sigorta Türkiye’de

CIGNA Sigorta Türkiye’de


Bizi Takip Et


CIGNA, T.C. Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı’ndan gerekli ruhsatları alarak Ağustos ayı itibariyle CIGNA Hayat Sigorta A.Ş. adı altında Türkiye’de faaliyetlerine başladı. 219 yıllık ABD’li şirketin Türkiye faaliyetlerine ilişkin olarak 9 Ağustos 2011, Salı günü İstanbul’da basın toplantısı düzenlendi.

Yapılan toplantıya CIGNA Hayat Sigorta A.Ş. CEO’su S. Refik Berkol, CIGNA International yöneticileri ÖzeI Sağlık Sigortaları ve İş Geliştirme’den sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Michael Ross ve Sağlık, Hayat ve Kaza Sigortalarından sorumlu CEO’su Jason Sadler katıldı. CIGNA’nın Türkiye’ye uzun vadeli bir perspektifle geldiğini ve Türkiye sigorta pazarından büyük beklentilerini olduğunu belirten CIGNA yetkilileri, şirketin Türkiye’de ilk aşamada hayat, tamamlayıcı sağlık ve ferdi kaza sigortası alanlarında faaliyet göstereceğini belirttiler.

CIGNA Hayat Sigorta A.Ş. CEO’su S. Refik Berkol, “Öncelikli hedefimiz hayat, ferdi kaza ve tamamlayıcı sağlık branşlarında özellikle risk teminatlı ürünlerde bireylerin temel sigorta ihtiyaçlarını karşılayarak bir anlamda sigortacılığı tam ve doğru bir şekilde tabana yayabilmektir. Beş yıl içinde yaklaşık 5 milyon kişiye telefon, televizyon ve internet aracılığıyla CIGNA ürün ve hizmet değer önerisini iletmiş olmayı hedefliyoruz” dedi.
CIGNA International ÖzeI Sağlık Sigortaları ve İş Geliştirme’den sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Michael Ross ise şöyle konuştu:

“2010 yılında konsolide gelirlerini 20 milyar dolar üzerine çıkaran CIGNA, Türkiye ile daha da büyüyecek. CIGNA, Türkiye’ye global tecrübesini ve 219 yıllık deneyimini getiriyor. Türkiye operasyonumuz, barındırdığı potansiyel ve yakalayacağı başarılar ile örnek olacak.”
CIGNA International Sağlık, Hayat ve Kaza Sigortalarından sorumlu CEO’su Jason Sadler da “En inovatif uygulamaları, yeni ürünleri ve doğrudan pazarlama dağıtım kanallarındaki uzmanlığımızı Türkiye’ye tecrübeli ve dinamik bir Türk yönetim kadrosu liderliğinde ve yerel iş yaklaşımıyla getiriyoruz.”


İçeriği Paylaşın