Diyabeti Öğrenin, Diyabetinizle Barışın!

Diyabeti Öğrenin, Diyabetinizle Barışın!

Diyabeti Öğrenin, Diyabetinizle Barışın!

Bizi Takip Et


Okan Üniversitesi Hastanesi ve Tuzla Belediyesi işbirliği ile gerçekleştirilen “Diyabet ile Yaşam” semineri büyük ilgi gördü. Şeker hastalığının tüm yönleriyle ele alındığı seminerde, şeker (diyabet) hastalarının hayatını kolaylaştıracak ipuçları uzmanlar tarafından anlatıldı.

Tuzla’da hizmet vermeye başlayan Okan Üniversitesi Hastanesi toplumsal farkındalık amacıyla başlattığı eğitim seminerlerine devam ediyor. Bilinçli hareket edildiğinde kontrol altında tutulan diyabet hastalığı, Tuzla Belediyesi işbirliği ile 14 Kasım’da gerçekleştirilen “Diyabet ile Yaşam” seminerinde tüm yönleriyle ele alındı.

DİYABETE DAİR HER ŞEY

Diyabet hastalığı ve bu hastalıkla yaşamaya dair bilinç düzeyinin artırılmasının amaçlandığı seminer, Şifa Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tuzla Belediyesi Kültür Müdürlüğü Şefi Fahrettin Kılıçarslan’ın da katıldığı seminerde Okan Üniversitesi Hastanesi doktorlarından Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Nilgün Güvener Demirağ ve Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Mazhar Semih Baskan konuşmacı olarak yer aldı. Seminere Okan Üniversitesi Hastanesi Genel Müdür Yardımcısı Semra Baysan ve birçok belediye çalışanı katıldı. Ücretsiz olarak düzenlenen seminere vatandaşlar da yoğun ilgi gösterdi.

Öncelikle diyabet hastalığının tanımının yapıldığı, belirtilerinin, çeşitlerinin, tanı ve tedavisinin anlatıldığı seminerde diyabetteki artış nedenleri, artışı durdurmak için alınacak önlemler konuşuldu. Diyabet hastalarının uyması gerekenler, diyabetle yaşamı kolaylaştıran beslenme ve egzersizler ele alındı. Seminerde ayrıca diyabet hastalarını yakından ilgilendiren “Diyabette Yara Bakımı” uzmanlar tarafından anlatıldı. Sunumların tamamlanmasının ardından izleyicilerin konuşmacılara yönelttikleri sorular cevaplandı. Büyük ilgi gören “Diyabet ile Yaşam” seminerinin sonunda Tuzla Belediyesi Kültür Müdürlüğü Şefi Fahrettin Kılıçarslan, seminer sayesinde vatandaşların diyabet hakkında daha da bilinçlendirildiğini ve bundan mutluluk duyduklarını belirtti. Kılıçarslan, Okan Üniversitesi Hastanesi yönetimine duyarlılıklarından dolayı teşekkür etti.


İçeriği Paylaşın