Dünya Polio (Çocuk Felci) Günü Etkinlikleri Kemerburgaz'da

Dünya Polio (Çocuk Felci) Günü, 2420. Bölge Rotary Kulüpleri, Rotaract ve İnteractlarıyla birlikte 24 Ekim Pazar günü Kemerburgaz Kent Ormanı’nda düzenlenecek farkındalık etkinlikleri ile düzenlenecek.

Dünya Polio (Çocuk Felci) Günü Etkinlikleri Kemerburgaz'da

Bizi Takip Et


2420. Bölge Rotary Kulüpleri, Rotaract ve İnteractlarıyla birlikte Kemerburgaz Kent Ormanı Üçüncü Kısımda 24 Ekim Pazar günü saat 12.00 itibarı ile Çocuk Felci gününe özel farkındalık yaratmak için bir etkinlik düzenleyecek.

2420. Bölge Rotary Kulüpleri, Rotaract ve İnteractları, ayrıca bu özel günde aşılamanın önemi  ve Covid 19’un da ancak aşılama ile bitirileceğine dair farkındalık yaratacaklar.

Etkinlikte başta İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Sarıyer Belediyesi Başkanı Şükrü Genç olmak üzere çeşitli belediye başkanları da destek olmak ve farkındalık yaratmak için kulüp üyeleriyle birlikte olacaklar.

Tüm dünyadaki Rotary Kulüpleri aynı ortak hedefler çerçevesinde Dünyamızı ve yaşadığımız çevreyi daha güzel ve yaşanır kılmak için gönüllü olarak çalışıyor.

ÇOCUK FELCİNE KARŞI AŞILAMA ÇOK ÖNEMLİ 

1988 yılı itibari ile de tüm dünyada kalıcı hasarlar bırakan Çocuk Felci (Polio) ile aşılama yaparak DSGM ile birlikte savaşıyor. Aşılama sayesinde hastalık tüm dünyada %99.9 oranında azaldı. Aşılama halen hastalığın görüldüğü Afganistan ve Pakistan başta olmak üzere tüm riskli bölgelerde  devam ediyor. Eğer aşılama devam etmezse 10 yıl içerisinde 200 bin  çocuk hastalanabilir. Tek bir hasta kalmayana kadar riskli bölgelerde aşılamaya devam edilecek


İçeriği Paylaşın