Dünyagöz, Chicago’dan Ödülle Döndü

Dünyagöz, Chicago’dan Ödülle Döndü

Dünyagöz, Chicago’dan Ödülle Döndü

Bizi Takip Et


Dünya sağlık turizmi sektörünün 25-28 Ekim tarihleri arasında bir araya geldiği Dünya Medikal Turizm Kongresi ve Fuarı’na bu yıl Türkiye damgasını vurdu.  Amerika’nın Chicago eyaletinde Marriott Renaissance Schaumburg Convention Centre’da düzenlenen fuar ve kongrede Türkiye’nin sağlık kuruluşları ve turizm sektörü temsilcileri hazır bulundu.  Türkiye Sağlık Turizmini Geliştirme Konseyi (THTDC) öncülüğünde 34 standla en büyük katılımı gerçekleştiren Türkiye, fuarın ‘Platinum Sponsor’u oldu.

DÜNYAGÖZ’E BAŞARI ÖDÜLÜ

Dünyanın çeşitli ülkelerinden 300 firma ve 200’ün üzerinde konuşmacının katıldığı, 20 binin üzerinde iş geliştirme toplantısının yapıldığı Dünya Medikal Turizm Kongresi ve Fuarı’nda Türkiye’yi temsil eden Dünyagöz Hastaneler Grubu ödül aldı. Kongreyi düzenleyen Amerikan Medikal Turizm Derneği’nin yayın organı Medical Tourism Magazine tarafından Dünyagöz Hastaneler Grubu Strateji ve İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı ve İcra Kurulu Üyesi Selin Yıldırım Peker, medikal turizminin gelişmesi için yaptığı çalışmalar nedeniyle  “Sağlık Turizminde İnovasyon (Innovation in Medical Tourism Award)” ödülüne layık görüldü.

“DÜNYAGÖZ’ÜN BAŞARISINI DÜNYA DİNLEDİ”

Bunun yanı sıra, Dünyagöz Hastaneler Grubu’nun başarı öyküsü ve branş hastaneciliği ile ilgili geniş katılımlı bir seminer düzenlendi. Aynı zamanda Dünya Medikal Turizm Kongresi ve Fuarı’nı düzenleyen derneğin de bir üyesi olan Dünyagöz Genel Müdür Yardımcısı Peker, “Dünyagöz Hastaneler Grubu, Türkiye’de olduğu gibi dünyada da göz sağlığı alanında ve sağlık turizminde otorite olmayı hedefliyor. Kongrede aldığımız ödül ve başarımızın bir seminer konusu olması emeklerimizin boşa gitmediğinin en büyük göstergesi aslında. Bu nedenle çok mutluyuz” dedi.

Kongrede iki ayrı konuşma yapan Selin Yıldırım Peker, sağlıkta yeni trendler ve branş hastaneciliği alanında da katılımcıları bilgilendirdi.  Sağlıkta gelişmekte olan trendin branş hastaneciliği olduğunu ifade eden Peker sözlerini“Türkiye sağlık sektörü giderek büyüyen ve rekabetin arttığı bir sektör.  Sektörde farklılık yaratmak ve hizmet kalite çıtasını yükseltmenin yolu da branşlaşmaktan geçiyor.  Hemen her alanda hizmet vermenin yanı sıra göz, diş, organ nakli, kalp hastalıkları gibi alanlarda uzmanlaşmak çok daha inovatif. Dünyagöz Hastaneler Grubu da bu ilke ile sağlık sektörüne girdi ve göz sağlığı alanında uzmanlaşarak dünya markası olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.” olarak ifade etti.


İçeriği Paylaşın