Eczacıbaşı-Baxalta Sağlık Ürünleri Genel Müdürü Yeni Atama

Eczacıbaşı-Baxalta Sağlık Ürünleri Genel Müdürü Yeni Atama

Eczacıbaşı-Baxalta Sağlık Ürünleri Genel Müdürü Yeni Atama

Bizi Takip Et


Daha önce Baxalta Hemofili Divizyonunda “Global Pazarlama Direktörü” olarak görev yapan Canan Bademlioğlu, Eczacıbaşı-Baxalta Sağlık Ürünleri Genel Müdürlüğü’ne atandı.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Biyoloji Bölümü’nden 2000 yılında mezun olan Canan Bademlioğlu, iş yaşamına yine aynı yıl Eczacıbaşı-Baxter’da Kalite Güvence Uzmanı olarak başladı. 2001 yılında geçtiği Renal Ürünler Pazarlama ve Satış Müdürlüğü’nde dört yıl boyunca Ürün Yöneticisi Yardımcısı olarak görev yaptı. 2005 yılında Uzman Ürün Yöneticisi olan Canan Bademlioğlu, 2008 yılında Biyolojik Ürünler Pazarlama ve Satış Müdürü görevine getirildi.

2011 yılında Biyolojik Ürünler Pazarlama ve Satış Direktörlüğü görevini üstlendi ve aynı yıl EMEA bölgesinin en iyi Biyoterapi Ekibi ödülünü kazandı.  2014 yılında ise tüm ürün grupları ve ticari operasyonlar fonksiyonlarından sorumlu Pazarlama ve Satış Direktörü oldu. Kasım 2015 tarihinden bu yana Baxalta Hemofili Divizyonu’nda “Global Pazarlama Direktörü” olarak görev yapan Canan Bademlioğlu, 1 Nisan 2016 itibariyle atandığı “Eczacıbaşı-Baxalta Sağlık Ürünleri Genel Müdürlüğü” pozisyonunda 105 kişilik bir ekipten sorumlu olacak.

Görev aldığı uluslararası işbirliklerinde, hemofili alanında çalışan Bademlioğlu, kadınların iş yaşamında stratejik kararlarda söz sahibi olmalarına yönelik girişimlerde aktif rol oynadı. Deneyimli yönetici aynı zamanda şirketinde Kadın Liderler Platformu sponsorluğunu başarı ile üstleniyor.

Canan Bademlioğlu, yoğun iş yaşamından kalan zamanlarını hobi olarak akrilik resim yaparak geçirmeyi seviyor. Diğer hobileri arasında seyahat etmek ve ritim aletleri çalmak da bulunuyor.


İçeriği Paylaşın