Eczacıbaşı, Lens Pazarına Giriyor

Eczacıbaşı, Lens Pazarına Giriyor

Eczacıbaşı, Lens Pazarına Giriyor

Bizi Takip Et


Eczacıbaşı İlaç Pazarlama, Japon kuruluşu olan Menicon ile lens ve lens bakım ürünleri pazarına giriyor. Eczacıbaşı İlaç Pazarlama, Menicon ile ürünlerinin Türkiye hakları için anlaşma imzaladı.

1 Kasım 2010 Pazartesi akşamı İstanbul’da düzenlenen imza töreninde konuşan Eczacıbaşı Sağlık Grubu Başkanı Sedat Birol, Türkiye’de lens alandaki büyüme potansiyelini en iyi şekilde değerlendireceklerini belirterek, büyük oyuncuların yer aldığı lens ve lens ürünleri pazarına girmek için uzun zamandır araştırma içinde olduklarını ve Menicon’u sadece  mevcut portföyü için değil, geliştirmekte olduğu inovatif lens ürünleri için de tercih ettiklerini söyledi.

Türkiye lens ve lens bakım ürünleri pazarının yaklaşık 60 milyon TL olduğunu ifade eden Sedat Birol, Eczacıbaşı İlaç Pazarlama olarak sert lens, yumuşak lens ve lens bakım ürünlerini içeren 40’tan fazla ürün çeşidi ile bu pazarda kısa sürede ilk üç içerisinde olmayı hedeflediklerini vurguladı.

Menicon Co Japonya üst düzey yöneticilerinden Toshio Matsuhima da, “Bu anlaşma, Menicon’a tüm Ortadoğu bölgesine açılması için büyük bir fırsat verecektir” dedi. Menicon’un iyi bilindiği yakın Avrupa pazarına benzerliği nedeniyle, Türkiye pazarının çok önemli olduğunu vurgulayan Matsuhima, “Türkiye, Japonya için yeni bir meydan okumayı temsil etmektedir ve Menicon, EİP ile yaptığı anlaşmadan ve bu muhteşem oryantal kültürü keşfetmekten ötürü gurur duymaktadır” diye konuştu.


İçeriği Paylaşın