Eczacıbaşı Tıp Ödülleri, Sahiplerini Buldu

Eczacıbaşı Tıp Ödülleri, Sahiplerini Buldu

Eczacıbaşı Tıp Ödülleri, Sahiplerini Buldu

Bizi Takip Et


1959 yılında hayata geçirilen Eczacıbaşı Tıp Ödülleri ve Bilimsel Araştırma Destekleri’nin 52’nci yılında, Tıp Teşvik Ödülleri’nin sahipleri Doç. Dr. Müge Yemişci ve Dr. Yusuf Yılmaz oldu.

2011 Eczacıbaşı Tıp Ödülleri, 1 Aralık 2011 Perşembe günü Hacetttepe Üniversitesi’nde düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Bilimsel jürinin yaptığı değerlendirmeler sonucunda  Tıp Teşvik Ödülleri dalında Hacettepe Üniversitesi Nörolojik Bilimler – Psikiyatri Enstitüsü’nden   Doç. Dr. Müge Yemişci Özkan ve Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi, Gastroenteroloji Bilim Dalı’ndan Dr. Yusuf Yılmaz ödül aldı.

Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencilerinden Nefize Turan ile İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi öğrencilerinden Yasin Yılmaz, Tıp Öğrencileri Bilimsel Araştırma Ödülü’ne değer bulunurken, yürütecekleri araştırma projeleri için gerekli finansman sağlanan Hacettepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Biyokimya Ana Bilim Dalı’ndan Doç. Dr. Özden Tacal ve yine Hacettepe Üniversitesi Onkoloji Enstitüsü Temel Onkoloji Ana Bilim Dalı’ndan Dr. Güneş Esendağlı da Bilimsel Araştırma Destek Ödülü’nün sahipleri oldular.

Eczacıbaşı Tıp Ödülleri’nin açıklandığı törende bir konuşma yapan Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı, 1959’dan bugüne değin 31 Eczacıbaşı Tıp Bilim Ödülü, 38 Eczacıbaşı Tıp Teşvik Ödülü verildiğini ve çoğu alanlarının en saygın dergilerinde yayına dönüşmüş bulunan 174 bilimsel araştırma projesine gerekli finans desteğinin sağlandığını belirterek, “Ödüllerimize değer bulunan tüm bilim insanlarını gönülden kutlarken, tam bir gönüllülük esasıyla çalışan Bilimsel Değerlendirme Kurulu üyelerimize özverili çalışmaları nedeniyle minnetlerimizi ifade etmek istiyorum” dedi.


İçeriği Paylaşın