Elektronik Sigaralar Masum mu?

Abdi İbrahim Medikal Direktörlüğü tarafından hazırlanan Bilimsel Gündem'in yeni sayısında elektronik sigara başta olmak üzere çok özel konu başlıkları yer alıyor.

Elektronik Sigaralar Masum mu?

Bizi Takip Et


Abdi İbrahim Medikal Direktörlüğü tarafından hazırlanan ve tıbbın popüler alanındaki gelişmelerin, bilgilendirici özetler şeklinde kamuoyu ile paylaşıldığı “Bilimsel Gündem” bültenlerinin yeni sayısında, yine çok önemli konular ele alınıyor. Isıtılmış tütün ürünlerinin sağlığa zararlı olup olmadığı, iğne korkusu olanları yakından ilgilendiren “iğne öncesi masaj” yöntemi ve kanser taramasında elektronik sütyen teknolojisi, son sayının öne çıkan başlıkları. 

Türkiye'nin iyileştiren gücü Abdi İbrahim’in Medikal Direktörlüğü’nce hazırlanan ve 2 hafta bir yayımlanan, “Bilimsel Gündem” bültenlerinin son sayısı, her zaman olduğu gibi gündemdeki konuları ve tıptaki önemli yeni gelişmeleri ele alıyor. 

ELEKTRONİK SİGARALAR NE KADAR ZARARLI?

“Bilimsel Gündem”in son sayısında, kullanımı giderek yaygınlaşan elektronik sigara başta olmak üzere yine çok özel konu başlıkları yer alıyor: 

KANSER TARAMASINDA ELEKTRONİK SÜTYEN

Prof. Dr. Canan Dağdeviren ve ekibi meme kanserine erken tanı konulmasını sağlayabilecek elektronik sütyen geliştirdi. Sütyen herhangi bir operatöre gerek duymaksızın tüm memenin ultrason filmini birkaç saniye içinde çekiyor.

İĞNE ÖNCESİ MASAJ

Çocuklarda ve yetişkinlerde kaygı, sıkıntı ve korkuya neden olan iğneli işlemlerde, enjeksiyon ile ilişkili ağrıyı azaltmada girişim bölgesine masaj yapmanın etkinliği kanıtlandı. 

ISITILMIŞ TÜTÜN ÜRÜNLERİ MASUM MU?

Isıtılmış tütün ürünleri (HTP'ler), geleneksel sigaradan daha mı az zararlı? Sigarayı bırakmaya yardımcı olabilir mi? Bu soruların cevabı Abdi İbrahim ‘Bilimsel Gündem’ bülteninde.


İçeriği Paylaşın