Ender Koçak’a Tüberküloz Üstün Hizmet Ödülü

Ender Koçak’a Tüberküloz Üstün Hizmet Ödülü

Ender Koçak’a Tüberküloz Üstün Hizmet Ödülü

Bizi Takip Et


29. Ulusal Tüberküloz ve Göğüs Hastalıkları Kongresi, Türkiye Ulusal Verem Savaşı Dernekleri Federasyonu tarafından Antalya’da gerçekleştirildi. Kongre kapsamında tüberküloz alanında başarılı çalışmalar gerçekleştiren kişilere hizmet ödülleri takdim edildi.

Tüberküloz ilaçları konusunda 48 yıldır yerli ve milli üretimi gerçekleştiren Koçak Farma Yönetim Kurulu Başkanı Ender Koçak’a “Tüberküloz Üstün Hizmet Ödülü” verildi. Ender Koçak, tüberküloz üstün hizmet madalyasını Türkiye Ulusal Verem Savaşı Dernekleri Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Zeki Kılıçaslan, beratını ise T.C. Sağlık Bakanlığı TİTCK İlaç ve Eczacılık Başkan Yardımcısı Dr. Ali Alkan’dan aldı.

“Sağlıklı nesiller yetiştirmek için verem ile savaşta Türkiye’nin uluslararası kabul gören başarıları, ülkemizin yerli ve milli ilaç sanayi başarısının da bir göstergesidir” diyen Koçak Farma Genel Müdürü Uz. Dr. Hakan Koçak, “Kuruluşundan bugüne kadar sektörde yenilikçi, gelişmelere öncülük etme gayesinde, yerli ve milli bir firma olarak ürünlerimizi 4 kıtada 40’dan fazla ülkeye ihraç ediyoruz. Onkoloji, kadın hastalıkları ve doğum, kardiyoloji, üroloji, iç hastalıkları, endokrinoloji, diyabet, romatoloji, dermatoloji, psikiyatri, çocuk hastalıkları, ortopedi, cerrahi gibi alanlar başta olmak birçok dalda ulusal ve uluslararası tıbbın hizmetine ilaçlar sunuyoruz.  Ar-Ge projelerimizle de sağlık alanındaki çalışmalarımız devam ediyor.” şeklinde konuştu.


İçeriği Paylaşın