Epilepsi Hastalarının Umudu Olan Projeye Stevie’den Bronz Ödül

Epilepsi Hastalarının Umudu Olan Projeye Stevie’den Bronz Ödül

Epilepsi Hastalarının Umudu Olan Projeye Stevie’den Bronz Ödül

Bizi Takip Et


Türk Epilepsi ile Savaş Derneği ve Türkiye Epilepsi Hasta ve Yakınları Derneği iş birliği ile UCB Pharma’nın koşulsuz katkılarıyla Dünya Epilepsi Günü kapsamında gerçekleştirilen sosyal sorumluluk projesi ‘’Epilepsi İçin Bak’’ ikinci ödülünü Stevie Ödülleri’nden aldı. Amerika’nın en prestijli organizasyonlarından kabul edilen ve farklı ülkelerden binlerce projenin değerlendirildiği ödül programı Stevie’de bronz ödülün sahibi olan ‘’Epilepsi İçin Bak’’ projesi, epilepsi hastalığına dikkat çekerek yaklaşık 800 bin hastanın sesi oldu.

Epilepsi İçin Bak projesi, epilepsi hakkında toplumda süregelen yanlış yönlendirmeler ve eksik bilgiler nedeniyle oluşan ön yargıları ortadan kaldırmak ve kamuoyunda farkındalık oluşturmak amacıyla Dünya Epilepsi Günü kapsamında, UCB Pharma’nın koşulsuz katkılarıyla, Türk Epilepsi ile Savaş Derneği ve Türkiye Epilepsi Hasta ve Yakınları Derneği iş birliği ile hayata geçirildi.

Amerika’nın en prestijli organizasyonlarından olan ve dünya çapında başarılı projelerin değerlendirildiği Stevie Ödülleri’nden bronz ödülün sahibi olan ‘’Epilepsi İçin Bak’’ projesi kamuoyu genelinde geniş kitlelere ulaşarak ses getirdi. Sosyal medyada da büyük yankı uyandıran farkındalık projesi topluma mal olmuş birçok ünlü ismin de gönüllü desteğini aldı.

YAKLAŞIK 800 BİN EPİLEPSİ HASTASI İÇİN MOR GÖZLÜKLER TAKILDI  

Bakış açısını değiştirmek ve epilepsiye dikkat çekmek için ‘’mor gözlük’’ ikonu üzerinden #DünyaEpilepsiGünü, #EpilepsiİçinBak hashtagleriyle Facebook, Istagram ve Twitter üzerinden gerçekleştirilen çalışmalar ile yaklaşık potansiyel 11 milyon kişiye ulaşıldı. Toplum tarafından takip edilen ünlü isimler sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımlarla epilepsi için bak dedi ve projenin gönüllü destekçisi oldu.


İçeriği Paylaşın