Epilepsi Ve Ben Resim Yarışması Sonuçlandı

Epilepsi Ve Ben Resim Yarışması Sonuçlandı

Epilepsi Ve Ben Resim Yarışması Sonuçlandı

Bizi Takip Et


Türk Epilepsi İle Savaş Derneği tarafından Sanofi-Aventis Grup/Zentiva’nın desteği ile bu yıl dördüncüsü düzenlenen  “Epilepsi ve Ben” Resim Yarışması’nın sonuçları açıklandı.

9–12 Haziran 2010 tarihlerinde Kapadokya’da düzenlenen Epilepsi Kongre’sinde gerçekleştirilen ödül töreninde dereceye giren çocuklar ödüllerini aldılar. Epilepsi hastası (sara hastalığı) olan 6 -16 yaşları arasındaki çocukların katılabildiği yarışma ile epilepsi konusunda farkındalığı artırmak, epilepsi hastası olan çocukların kendilerini ifade etmesine olanak yaratmak ve epilepsiden etkilenen bireyleri ve aileleri yakınlaştırmak amaçlanıyor.

Bu sene 6-11 ve 12-16 yaş arası olmak üzere iki ayrı yaş kategorisinde gerçekleştirilen yarışmaya 102 resim katıldı; sulu boya, yağlı ya da kuru pastel, yağlı boya ya da karışık türlerde resimler yarıştı.

Ressam Prof. Dr. Neşe Erdok ve Evin İyem’in yanı sıra, Türk Epilepsi ile Savaş Derneği’nden Prof. Dr. Barış Baklan, Prof. Dr. Çiğdem Özkara, Prof. Dr. Nahit Motavallı Mukaddes, Prof. Dr. Barış Korkmaz ve Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nden Doç. Dr. Hande Sert değerlendirmeyi yapan jüride görev aldı.

Jüri değerlendirmesine göre, 6 – 11 yaş kategorisinde, yarışmaya Ankara’dan katılan Aleyna Ezgin birinci seçildi. İstanbul’dan Dilara Kayra ikinci, İstanbul’dan katılan Özkan Acar üçüncü oldu. Bu kategoride ayrıca, İstanbul’dan Ahmet Emin Demir, Diyarbakır’dan Alişan Şanlı ve Adana’dan Furkan Yıldırım mansiyon ödüllerinin sahibi oldular.

12–16 yaş kategorisinde ise; yarışmaya Sakarya’dan katılan Büşra Kum birinci, İstanbul’dan Kadir Çakır ikinci, Ankara’dan Biray Uzun ise üçüncü oldu. Bu kategoride, İstanbul’dan Mahmut Etik, Trabzon’dan Arzu Çakır ve Ankara’dan Feyza Sivri mansiyon ödülü kazandılar. Her iki kategoride de birincilik ödülü 2000 TL, ikincilik ödülü 1500 TL ve üçüncülük ödülü ise 1000 TL idi.

Geçen sene olduğu gibi, bu sene de Türk Epilepsi ile Savaş Derneği tarafından belirlenen resimleri çeşitli hastanelerde sergileme kararı alındı. Eserlerin ayrıca, takvim, posta kartı olarak kullanılması da planlanıyor.


İçeriği Paylaşın