Memorial’dan Doğuma Hazırlık Kursu

Memorial’dan Doğuma Hazırlık Kursu

Memorial’dan Doğuma Hazırlık Kursu

Bizi Takip Et


Memorial tarafından ücretsiz olarak düzenlenecek olan Doğuma Hazırlık Kursları, anne adayları için 15 Ocak’ta tekrar açılıyor. Memorial Şişli Hastanesi, Memorial Ataşehir Hastanesi ve Memorial Antalya Hastanesi’nde eş zamanlı olarak düzenlenecek kurslarda, hamilelik süresince dikkat edilmesi gereken hususlardan, gebelikte vücutta oluşacak değişiklikler ile doğum süreci ve hamilelik sonrası anne bebek sağlığına kadar bilinmesi gereken her şey, uzman hekimler tarafından anne adaylarına anlatılacak.

Memorial Şişli Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü’nden Op. Dr. Cihangir Yılanlıoğlu anne adaylarını gebelik dönemi ve sonrası ile ilgili bilinçlendiren Memorial Doğuma Hazırlık Kursları hakkında bilgi verdi.

“ÖNCEDEN BİLGİ SAHİBİ OLUN”

Hamilelik, hayatta birkaç kere karşılaşılan farklı ve özel bir durumdur. Bu nedenle, gebelik dönemi hakkında önceden bilgi sahibi olmak ve gerekli tedbirleri almak sağlıklı bir gebelik dönemi geçirmek ve problemleri en aza indirgemek açısından için önem taşımaktadır.

Ülkemizde yaygın olmayan doğuma hazırlık kurslarının önemi anlaşılmış değildir. Memorial Doğuma Hazırlık Kursları ile çoğu hayatlarında ilk defa hamilelik yaşayan kadınlar ve ilk defa baba olacak olan erkekler, uzmanların tecrübelerini teorikte ve pratikte görme imkanına sahip oluyorlar. Olası bir problemde ne yapmaları gerektiğini bilen ebeveynler, Doğuma Hazırlık Kursu’ndan kazandıkları pratik ve basit bilgiler ışığında hayati önem taşıyan bazı problemlerin önüne geçebiliyorlar.

“KORKULARINIZI YENİN”

Doğuma Hazırlık Kursu hamilelerin doğum denen hadiseyi anlamalarını ve bu olaydan korkmamalarını sağlar. Hamileler, doktorların kendileri için yaptıkları işlemler konusunda bilgi sahibi olurlar. Böylece hangi test ve tahlillerin ne sıklıkla, hangi amaçla yapıldığını bilirler.

“GEBELİK DÖNEMİ VE SONRASI HAKKINDA BİLİNÇLENİN”

Memorial Doğuma Hazırlık Kursları, rahat bir hamilelik için önemli noktalar, gebelikte beslenme, gebelikte cilt ve ağız sağlığı gibi pek çok konuda anne adaylarını bilinçlendiriyor.  Kurs süresince anne adaylarının çok merak ettiği ağrısız doğum, normal doğum, sezaryenle doğum ve ideal doğum şekilleri ile ilgili pek çok soru yanıtlanacak.

Doğuma Hazırlık Kursları gebelik dönemi dışında doğum sonrası bebek bakımı ile ilgili pek çok faydalı bilgi içeriyor. Yeni doğan bakımı, bebeğin beslenmesi, doğru emzirme şekilleri, bebeklik ve çocukluk dönemi aşıları ve bebek bakımı ile ilgili pratik bilgiler de kurs süresince uzman doktorlar tarafından anlatılacak. Programda ayrıca anne adaylarına, rahat bir doğum için yapılacak egzersizler fizik tedavi ve rehabilitasyon uzmanı tarafından anlatılacak, egzersizler de fizyoterapist tarafından uygulamalı olarak gösterilecek.

Anne adaylarının eşleriyle katılabilecekleri Memorial Şişli Hastanesi’ndeki kurs, altı hafta sürecek. Her Cumartesi 13.30 – 15.30 saatleri arasında gerçekleşecek olan kurs bitiminde katımcılar, konuyla ilgili katılım belgesi alacaklar.

Memorial Ataşehir ve Antalya Hastanelerinde düzenlenecek olan Doğuma Hazırlık Kursları ise her Cumartesi 13.30 – 15.30 saatleri arasında, 4 hafta boyunca anne adaylarının


İçeriği Paylaşın