Erkeklerde Meme Küçültme Ameliyatı

Erkeklerde Meme Küçültme Ameliyatı

Erkeklerde Meme Küçültme Ameliyatı

Bizi Takip Et


Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de hızlı bir şekilde yaygınlaşan erkeklerde meme küçültme, diğer adıyla “Jinekomasti Ameliyatı” hakkında Academic Hospital Estetik Merkezi Op. Dr. Gamze Bektaş bilgi verdi.

Pek çok erkeğin kabusu meme büyümesi sorunu artık estetik ameliyatlarla çözüme kavuşuyor. Erkeklerde memenin normalden fazla büyümesi, görüntü olarak rahatsız ettiği kadar ruhsal olarak da olumsuz bir etki yaratıyor. “Jinekomasti Ameliyatı” kısa sürede istenilen görünüme sahip olmayı sağlıyor.

Erkeklerde meme büyümesinin birçok sebebi olduğunu belirten Op. Dr. Gamze Bektaş, şişman ya da zayıf fark etmeden hormonal bozukluklar, yanlış yapılan spor, vücut geliştirmede kullanılan bazı ilaçlar, aşırı kilo alımı, hızlı zayıflama gibi etkenlerin erkeklerde meme büyümesine etken olabileceğini söylüyor. Radyo frekans kullanılarak yapılan liposuction (yağ alma işlemi) ile erkekler istedikleri fit ve erkeksi görünüme kavuşuyor.

Op. Dr. Gamze Bektaş “Ameliyat olmak için başvuran hastaların yüzde 90’ında meme başı altından doku eksizyonu ile liposuction yeterli oluyor. “Jinekomasti Ameliyatında” radyofrekans yardımlı liposuction teknolojisini kullanıyoruz. Bu teknoloji ile yağlar radyofrekans enerjisi ile parçalanarak dışarı alınıyor. Kısa bir süre sonra kişi normal hayatına devam edebiliyor. Bunun yanı sıra bu yöntemle ciltte sıkılaşma da meydana geliyor. Böylelikle tek bir işlemle iki yönlü sonuç elde ediyoruz ” dedi.


İçeriği Paylaşın