Erkeklere Cinsel Performans Önerileri

Erkeklere Cinsel Performans Önerileri

Erkeklere Cinsel Performans Önerileri

Bizi Takip Et


Cinsel yaşama bazen biraz ara vermek gerektiğini belirten Hattat Hastanesi Üroloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Halim Hattat, “Cinsel yaşamınızda çok hızlı olabilirsiniz. Ancak hiçbir şeyin sizi durduramayacağını düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Bir süre sonra cinsel isteğinizin azaldığını hissedebilir ve uzunca monotonluk dönemi yaşayabilirsiniz. Biraz mola vererek cinsel yaşamınızı kontrol altına almayı düşünün. Mola alma hakkınızı cinsel yaşamınızda da kullanın” diyor. Prof. Dr. Halim Hattat, cinsel performansınızı yüksek tutacak önerilerde bulundu.

Sigarayı bırakın: Sigara birçok hastalık riskinizi arttırmasının yanı sıra cinsel performansınızı da olumsuz etkiler. Sigara içmek, kan damarlarınızı daraltır ve dolaşımı bozar. Kan akımını yavaşlatarak, cinselliğinizi olumsuz yönde etkiler. Daha mutlu bir cinsel yaşam için sigarayı bırakmalısınız.

Fazla alkol cinsel mutluluğun düşmanıdır: Bir kadeh kırmızı şarap rahatlamanızı ve kaslarınızın gevşemesini sağlarken, fazla miktarda tüketilen alkol ters etki yaratır.

İlaçlara dikkat edin: Birçok ilaç cinsel cevabı olumsuz etkiler. Kan basıncı düşürücü ilaçlardan bazıları, anti-depresanlar, steroidler, ülser ilaçlarının bazıları ve bir kısım beta-blokörler cinsel performansınızı düşürebilen ilaçlardır. Eğer ilaçlarınızın cinsel yaşamınızı hayal kırıklığına uğrattığını düşünüyorsanız, doktorunuza danışmanızda yarar var.

• Biraz yavaşlayın: Haftada 50 saat çalışmanıza neden olan bir iş yaşamınız varsa,  kısacası hayatınızı sürekli bir koşuşturma içinde geçiyorsanız önerimiz: Biraz yavaşlamanızdır! Stres karşısında vücudunuz daha erken yaşlanır, ruhunuz dinlenmeye vakit bulamaz ve elbette ki cinsel yaşamınız da kaybolur. En iyi çözüm inanç dünyanızı güçlendirip genişletmeniz, istiyorsanız rahatlama tekniklerinden yararlanmanız, yoga ve meditasyon yaparak ruhunuzu dinlendirebileceğiniz, kendinize vakit ayırabileceğiniz zamanlar yaratmanızdır. Eşinizle yapacağınız kısa yürüyüşler, kitap okumak, konserler ve oyunlar, ılık bir duş en azından günün yorgunluğunu birazcık atmanıza yardımcı olabilir. daha az stres, daha çok sekstir.

• Uykuya önem verin: Yorgun ve uykusuz olduğunuzda seks yapmayın. Uzun bir günün sonunda kendinizi bitkin ve halsiz hissediyorsanız, geriye kalan enerjinizi (!) bu şekilde ve başarısız bir şekilde harcamayın. Kendinize biraz izin verin ve önce biraz uyuyarak vücudunuzu dinlendirin.

• Bazen biraz ara verin: Cinsel yaşamınızda çok hızlı olabilirsiniz. Ancak hiçbir şeyin sizi durduramayacağını düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Bir süre sonra cinsel isteğinizin azaldığını hissedebilir ve uzunca monotonluk dönemi yaşayabilirsiniz. Biraz mola vererek cinsel yaşamınızı kontrol altına almayı düşünün. “Mola alma hakkınızı” cinsel yaşamınızda da kullanın.


İçeriği Paylaşın