Erzincanlı Çocuklar Bilimle Buluştu

Erzincanlı Çocuklar Bilimle Buluştu

Erzincanlı Çocuklar Bilimle Buluştu

Bizi Takip Et


Bayer’in Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) ile birlikte yürüttüğü Bayer Genç Bilim Elçileri Projesi’nin gezici birimi olan Bilim Tohumları Ekibi, Erzincan’da çocuklarla buluştu.

Proje için özel olarak tasarlanan araçları ve ekipmanıyla Erzincan il sınırları içinde 2 farklı noktada, Munzur İlk ve Orta Okulu Yaylabaşı İlk v Orta Okulu’nda çocuklarla bir araya gelen ekip, özellikle 9-12 yaş grubu çocuklarla eğlenceli bilim etkinlikleri gerçekleştirdi. Çocukların başta doğa olayları olmak üzere etraflarında olup bitenleri sorgulaması ve araştırması hedeflenen etkinliklerde, Bayer Genç Bilim Elçileri Projesi Bilim Tohumları Ekibi’nde gönüllülük yapan üniversite öğrencisi Toplum Gönüllüsü gençler yer aldı.
Kırsal alanlarda yaşayan çocuklara bilimi sevdirmek üzere yola çıkan Bilim Tohumları Ekibi, Mayıs – Kasım 2017 dönemi boyunca Erzincan’ın ardından Burdur, Amasya, Muş, Kayseri, Aksaray, Karaman ve Kütahya’da çocuklarla buluşacak.
“Bayer Genç Bilim Elçileri”, 2017 yılında 5000 çocuğa daha ulaşarak sorgulamanın ve merakın önemi konusunda daha fazla öğrenciyi bilinçlendirmeyi hedefliyor.
İngiltere’nin en saygın ödüllerinden Best Business Awards’da “En İyi Kurumsal Sosyal Sorumluluk” ve The International CSR Excellence Awards ödüllerine layık görülen Bayer Genç Bilim Elçileri Projesi kapsamında, son beş yılda 1.750 gönüllü bilim elçisi ile 22.860 öğrenciyle bir araya gelindi.


İçeriği Paylaşın