Esra Kazancıbaşı’na “Sağlık Turizmine Katkı Ödülü”

Esra Kazancıbaşı’na “Sağlık Turizmine Katkı Ödülü”

Esra Kazancıbaşı’na “Sağlık Turizmine Katkı Ödülü”

Bizi Takip Et


Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nin İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü’nün işbirliğiyle bu yıl ikincisini düzenlediği “Şahane Medya Ödülleri” sahiplerini buldu. ATV Avrupa’da ekranlara gelen Sağlığım İçin Herşey programının yapımcısı ve sunucusu Esra Kazancıbaşı Öztekin, Televizyon Kategorisi’nde “Sağlık Turizmine Katkı” ödülüne layık görüldü.

Sağlığım İçin Herşey Sağlık Muhabiri Şerif Ekit

Esra Kazancıbaşı Öztekin şehir dışında olduğundan Sağlığım İçin Herşey Sağlık Muhabiri Şerif Ekit, hem ödülü onun adına aldı, hem de şu mesajını davetlilerle paylaştı:

“Şahane Medya Ödülleri Töreni’ne önceden planlanmış bir seyahatim nedeniyle katılamadığım için üzgünüm. Ancak, ekibimizin genç sağlık muhabiri Şerif Ekit’in benim adıma ödülü alacak olmasından ve mesajımı sizlere iletecek olmasından  da son derece mutluyum. Çünkü medyadaki genç sağlık muhabirlerinin sayısı arttığında, her kanalın, her gazetenin bir sağlık editörü bulunduğunda sağlık haberleri ve sağlık programları çok daha sağlıklı olacak. Türkiye’nin sağlık turizminin lider ülkesi olması için çalışmalar yürütülüyor. Televizyon alanında şahsıma layık görülen “Sağlık Turizmine Katkı” ödülü için kendim ve hepsi iletişim fakültesi mezunu genç ekip arkadaşlarım adına sizlere çok teşekkür ediyorum.”

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl ise, ödül töreninde yaptığı konuşmada toplumda sağlık bilincinin oluşturulması ve geliştirilmesinde medyanın ve doğru haberciliğin önemine  dikkat çekti.

Sağlık habercilerinin aslında birer sağlık personeli olarak tanımlanmaları gerektiğini belirten İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu  ise toplumdaki sağlık okuryazarlık oranının yükseltilmesinde  ve koruyucu hekimlikte medyanın rolüne dikkat çekti.


İçeriği Paylaşın