Estetiğin Son Trendleri Ted1 Turkey’de

Estetiğin Son Trendleri Ted1 Turkey’de

Estetiğin Son Trendleri Ted1 Turkey’de

Bizi Takip Et


Seltek  Group’un 29 Eylül Cuma günü İstanbul’da Türkiye’de ilk kez uluslararası yerli yabancı 650 estetik ve medikal doktorun katılımıyla gerçekleştirdiği “TED Turkey Teoxane Expert Day”  dünyadaki son estetik trendleri ve dolgu teknikleri hakkında çok çarpıcı bilgiler verdi.

Türkiye’de medikal estetik, dermokozmetik, ilaç ve dental alanlarda dünya markalarını, devrimsel yenilikleri Türk estetik, plastik cerrahi, dermatoloji, ortodonti ve eczane dünyası ile buluşturan Seltek Estetik A.Ş., Türkiye’de bir ilk’i gerçekleştirdi. Seltek Estetik A.Ş. CEO’su Fehmi Zorlu ve Teoxane Laboratuvarları CEO’su Valerie Taupin’in ev sahipliğinde yapılan; dünyaca ünlü dermatolog Dr. Hassan Galadari, Plastik Cerrah Op. Dr. Nabila Azib, Op. Dr. Patrick Trevidic’in yanı sıra  Dr. Hakan Erbil, Dr. Mustafa Karataş, Dr. Başar Kaya, Dr. Erol Koç, Dr. İsmail Küçüker, Dr. Kırdar Güney ve Dr. Semih Gök’ün konuşmacı olduğu TED Turkey, yerli yabancı 650 estetik doktorunu ağırladı.

TED1 Turkey ile Türk estetik dünyasının önde gelen isimleriyle bir araya gelmekten büyük mutluluk ve onur duyduğunu dile getiren Seltek Estetik A.Ş. CEO’su Fehmi Zorlu: “İlkini yaptığımız Teoxane Expert Day’de yurtdışından ve Türkiye’den değerli hekimlerimizle bir araya gelmekten, böylesine keyifli ve bilimsel bir ortamda bizlerle oldukları için,  bu sene 13. yaşını kutlayan Seltek ailesi adına teşekkür ediyorum. Birincisini gerçekleştirdiğimiz TED Turkey (Teoxane Expert Day), tüm detaylarda hassasiyetle planlanmış ve doyurucu içeriği bilimsel katkı sağlayacağına inandığımız uluslararası bir organizasyon oldu. Dolgu maddeleri kullanarak estetik geçmişi geriye dönük olarak, Teoxane’ın ürün yelpazesini ve geleceğin ileriye dönük bir görünümüne odaklanmayı amaçladık. Yeni ürünler ve yardımcı kaynaklardan yararlanarak optimal bir sonuç üretmenin yöntemleri ve tekniklerini konuştuk. Tıpkı ürün yelpazemizde olduğu gibi bugün de estetik ve sanatsal hasta odaklı çalışmalarınızın sonuçlarını geliştirmek için bilgiler paylaştık” dedi.

TÜRKİYE, 2016’DA DÜNYA ESTETİK PAZAR PAYINI YÜZDE 3,3’E YÜKSELTEREK 8’İNCİ, AVRUPA ÜLKELERİ ARASINDA İSE 2’NCİ SIRADA YER ALDI

Son yıllarda Türkiye sağlık turizminde özellikle de Estetik turizminde önemli noktalardan biri haline geldiğini, Türkiye’nin turizm gelirleri 2016’da yüzde 30 azalmasına rağmen, TUİK ve OHSAB’ın açıklamasına göre sağlık turizminde gelir artışı yüzde 5 olarak gerçekleştiğini belirten Zorlu: “Türkiye son yıllarda estetik turizmi için tercih edilen ülkeler arasında yer alıyor. Hizmet kalitesi, düşük maliyet, tarihi ve kültürel zenginliğinin yanı sıra, 2010’dan bu yana dünyada estetik sektörünün en önemli 10 ülkesi arasında yer alması (cerrahi olmayan operasyonlarda ise ilk 5’te) bunun en önemli nedenleri.  Uluslararası Estetik Plastik Cerrahi Derneği’nin (ISAPS) Küresel Estetik Araştırması’na (Global Aesthetic Survey) göre Türkiye 2010’da dünyada en çok estetik operasyonların yapıldığı 25 ülke arasında yüzde 2,1’lik pazar payı ile 12’inci sırada yer alıyordu. Avrupa ülkeleri arasında ise İtalya, Fransa ve Almanya’nın ardından 4’üncü sıradaydı. Türkiye, 2016’da Dünya Estetik Pazar payını yüzde 3,3’e yükselterek 8’inci, Avrupa ülkeleri arasında ise 2’nci sırada yer aldı. Türkiye’nin estetik operasyonlarda en büyük ilerlemeyi cerrahi olmayan uygulamalarda kaydettiğini görüyoruz. Türkiye, cerrahi uygulamalarda Dünyada yüzde 2,9’luk pazar payına sahipken, cerrahi olmayan uygulamalarda pazar payı yüzde 3,7” dedi.

Önümüzdeki yıllarda Türk ve Dünya Estetik pazarını değerlendiren Zorlu: “Dünyada estetik pazarının ürün bazında 2022’de 10 milyar Euro’yu aşması bekleniyor. Cerrahi ve cerrahi olmayan operasyonlar ise her yıl yaklaşık yüzde 10 artıyor. 2016’da dünyada 2,6 milyon operasyon gerçekleştirildi. 2022’de tüm operasyon sayısının 4,5 milyona ulaşacağını tahmin ediyoruz. Türkiye, 2016’da dünya estetik pazarının yüzde 3,3’ünü elde etti. Yurtiçi pazardaki dinamizmi ve estetik turizmindeki artışı göz önüne aldığımızda beş yıl içinde pazar payımızın yüzde 4 civarında olmasını bekleyebiliriz. Estetik olmayan cerrahi operasyonlarda Türkiye dünyada ilk 5 içinde yer alıyor. Bu kategoride pazar payımız yüzde 3,7 ve beş yıl içinde yüzde 5’i aşma potansiyeli çok yüksek. Sizin de bildiğiniz gibi Türkiye’de ekonomik gelişme, eğitim ve kültür seviyesinin yükselmesine bağlı olarak kişisel bakım ürünlerinin kullanımı da artıyor. Ekonomi Bakanlığı’nın verilerine göre kozmetik ve kişisel bakım ürünleri pazarı her yıl ortalama yüzde  10 büyüyor. Bu da bize gösteriyor ki her geçen gün yenilikleri takip ederek, yenilikler konusunda öncülük edip estetik sektöründeki pazar payımızı büyütmeliyiz” diye vurguladı.

GÜZELLİKTE YENİ TREND: BÜTÜNSEL YÜZ YAKLAŞIMI

TED Turkey’de yaptığı konuşmada yıllar geçtikçe deride kolajen ve elastin lifleri eskimeye, cildimizin hyaluronik asit miktarının azalmaya başladığını belirten Op. Dr. Patrick Trevidic “Yüzde belli bölgelerde hacimsel kayıplar oluşur. Bunların sonucunda, ciltte kırışıklık ve elastikiyet kaybına bağlı olarak sarkmalar meydana gelir. Yüzünüzü daha da güzelleştirmek için ve çeşitli sebeplerden ortaya çıkan sorunları gidermek için ameliyatlı ve ameliyatsız çok sayıda alternatif var. Günümüzde yüzdeki hacim eksiklikleri, kırışıklıklar, göz altı morlukları gibi sorunlarda hastalar öncelikle ameliyatsız uygulamaları tercih ediyor.  Elastikiyet kaybı ve yüzü taşıyan yağ dokusu kaybı için dolgular iyi bir çözümdür. Deformasyonu fazla yüzlerin yeniden biçimlendirilmesi için özel olarak tasarlanan geniş ürün skalasına sahip Teosyal dolgu tipleri, cilt altı dokularda hacim sağlayarak, yanaklar, zigoma bölgesi, yüz ovali ve çene bölgesinin volüm kazanmasını sağlar. Böylece ciltteki deformasyonlara anında düzeltici etki göstererek yüz uyumunda gözle görülür farklılıklar gerçekleştirir. Yüksek hacim oluşturma kapasitesi ile göz alıcı sonuçlar ve yüzün mükemmel bir şekilde yeniden biçimlendirilmesini sağlar. Nazolabial oluklar ve model çizgileri gibi derin yüz kırışıklıkların doldurulmasında Resilient HA Teknolojisi sayesinde esnek bir jel yapısına sahip dolgular gözle görülür bir düzelme sağlıyor. Yüksek dansiteli yapısı sayesinde uygulandığı yerde aynı anda hem volüm kaybını hem de dermal deformiteleri tedavi ediyor” dedi.

GÖZ ALTINA IŞILTILI DOKUNUŞ

Genetik faktörler başta olmak üzere yaşın ilerlemesi, metabolik sistem, uykusuzluk, bilgisayar kullanımı, yatış pozisyonu ve yanlış beslenmenin, göz çevresinde gözaltı morluklarına, halkalanmalara ve çukurlukların oluşmasına sebep olduğunu vurgulayan Op. Dr. Patrick Trevidic, “Yaşımız ilerledikçe yüzümüzün kemik yapısı incelmekte, yağ kaybı yaşanmakta ve kemik de doğal olarak bu durumda geriye doğru hareket etmektedir. Bunun sonucunda da göz bölgemizin altında boşluk ve gölgeler oluşmaktadır. Teoxane Laboratuvarları tarafından geliştirilen Teosyal Göz Altı Işık Dolgusu öncelikle göz altı çukurunun güvenli bir şekilde düzeltilmesini, yeniden yapılanmasını sağlıyor. İçindeki yeniden yapılandırma kompleksi sayesinde göz çevresi derisinin kalitesini yüksek oranda artırırken morluklar üzerinde de etkisi oluyor. Göz çevresini gençleştirmek, halkalar ve morluklar için uygulanan bu dolgunun etkisi 18  aya kadar sürebiliyor” diye sözlerine ekledi.

DOLGU KULLANIMINDA YÜZ ANATOMİSİNİN ÖNEMİ

TED Turkey’de doktorlarla bir araya gelmekten mutlu olduğunu belirten Op. Dr. Nabila Azib, “Cilt altı anatomik yapı ve dolgunun bu bölgedeki davranışını görmek gözden kaçırılmaması gereken bir detaydır. Hem üst, hem de alt bölgesinde dolgu uygulamalarının insan yüzünde hangi katmanlara ulaştığını ve nasıl aktivite olduğunu önemlidir. Özellikle yüz anatomisinin heyecan verici yönü büyük uzmanlık bilgisini de yanında getirmelidir. Çünkü bu konudaki bilgi, yüz enjeksiyon prosedürlerinin karmaşık temelleri dahil olduğunda vazgeçilmezdir” diye konunun hassasiyetinin altını çizdi.

DİNAMİK DOLGU İLE ÖZGÜR MİMİKLER

Gelişen sosyokültürel yapı ile birlikte, kadınlar ve erkeklerin görünümlerine dikkat çeken Dr. Hassan Galadari, “Gülümseme, diğer yüz ifadeleri duyguları ve karakteri yansıtır. Kişisel cazibenizi yaratan ve sizi benzersiz kılan bu ince farklar maalesef zaman geçtikçe derin izler bırakır. Bugüne kadar cilt hareket halinde değilken görülen statik kırışıklıklar düşünülerek uygulanan geleneksel dolgular ile çözüm aranırken, Teosyal Dinamik Dolgu, doğal mimik hareketleri özgürlüğünü korurken mükemmel bir görünüm kazanılmasında bir ilk’e imza atıyor. Teosyal Dinamik Dolgu, herhangi bir yüz hareketi yapılmadan dahi görülebilen statik kırışıklıklar yanı sıra, mimik hareketlerine bağlı olarak oluşan dinamik kırışıklıkların giderimi de hedeflenerek geliştirilmiş ilk patentli hyaluronik asit dolgu. Özellikle mimiklerle oluşan problemleri gidermek veya azaltmak için sadece bu bölgeye özgü olarak yaratılmış, içeriği itibari ile de normal dolgulardan birçok konuda farklı bir seri. Boyun çizgileri, alın çizgileri, ağız çevresi, yanaklar, nazolabiyal kıvrımlar, dudak, kaz ayakları gibi cildin en hareketli bölgeleri için çok uygun. İşlemin tamamı mimik çizgilerinin durumuna göre 10 ila 20 dakika arası süren, kişinin cinsiyetine, yaşına, yaşam koşullarına ve genetik faktörlere göre kalıcılık süresi 12 – 18 ay olan Teosyal Dinamik Dolgu’nun tekrar uygulamaları kalıcılık süresini artırmaya yardımcı oluyor. Mimik çizgilerinin oluşumunun ve derinleşmesinin engellenmek istendiği 18 yaş ve üstü, görünümüne özen gösteren herkes için uygundur” diye belirtti.


İçeriği Paylaşın