‘Etüt Evinden Başarılı Karnelere’

‘Etüt Evinden Başarılı Karnelere’

‘Etüt Evinden Başarılı Karnelere’

Bizi Takip Et


Eğitime desteği bir kurumsal sosyal sorumluluk olarak benimseyen Chiesi İlaç Firması, Koruncuk Vakfı için etüt evi yapılmasına destek oldu. Koruncuklar, mart ayında açılışı yapılan Etüt Evi’ne büyük ilgi gösteriyor. Nisan ayından beri dönüşümlü olarak etüt evinde derslerini çalışan çocuklar, başarılı karneleri ile yaz tatilinin keyfini çıkarıyor.

Chiesi Türkiye, hem sağlık hem de diğer toplumsal konular ile ilgili çok çeşitli sosyal sorumluluk projelerini hayata geçiriyor. Projeler, şirket çalışanlarından oluşan ‘Chiesi Mavi Kalpler’ ekibi tarafından gönüllü çalışma ile yürütülüyor.

Eğitim teması ile yolculuğa çıkan Chiesi Mavi Kalpler Ekibi, çocukların eğitimini okul dışında da etüt dersleri ile destekleyen Koruncuk Vakfı ile bu alandaki ihtiyacı desteklemek üzerine bir proje geliştirdi. Koruncukların, etüt derslerini, ev ödevlerini ve sınav hazırlıklarını verimli bir şekilde yapabilecekleri uygun bir alan yaratma ihtiyacından yola çıkarak 2016 yılında Chiesi Mavi Kalpler Etüt Evi’nin temelini atıldı.

Bugüne kadar 400 çocuğu hayata kazandıran bu örnek vakfın, fark yaratmakta daha da güçlenmesi ve bu tip kuruluşların daha fazla destek alarak sayısının artması gönülden istediklerini dile getiren Chiesi Türkiye Genel Müdürü Ecz. Filiz Balçay, “Chiesi Mavi Kalpler Etüt Evi, burada yetişen her çocuğun yolunu aydınlatan bir fener olsun. Bu fener ile Çocuklarımızın çok mutlu ve başarılı bir geleceği olsun. Gözlerindeki ışık hep parlasın. Geleceğin liderleri arasında yer alsın!” dedi.


İçeriği Paylaşın