Gaysan’dan Hasta Yatağı

Gaysan’dan Hasta Yatağı

Gaysan’dan Hasta Yatağı

Bizi Takip Et


Gaysan Mobilya, ayarlanabilir argonomik hasta yatağı üretti. Gaysan Yönetim Kurulu Başkanı Muhsin Özdemir, hasta yatağı denilince insanların aklına hantal, rahatsız, demir yığınına benzeyen yatakların geldiğini, ancak tasarladıkları bu yatak sayesinde bu yargıyı kırmak istediklerini söyledi.

Yeni nesil hasta yatağını 950 TL’den sayışa sunduklarını ifade eden Muhsin Özdemir, ayarlanabilir ergonomik yatak hakkında şu bilgileri verdi:

“Rahat, hareketli, konforlu, estetik, hafif, düşük maliyetli, son trend ve ağrı oluşumunu engelleyen bir ortopediye sahip. Ayarlanabilir ergonomik yatak sayesinde hasta, yattığı yerden kimseye ihtiyaç duymadan birçok aktivitesini gerçekleştirebiliyor. Tasarladığımız yatak aynı zamanda sırt, bel, boyun ağrılarını azaltan bir ortopediye sahip. Hastayı rahatlatıyor ve ağrıların oluşmasını engelliyor. Kan dolaşımı rahatlasın diye ayaklarını kalp seviyesinden yukarı kaldırabiliyor.”

“MUTLU HASTA ÇABUK İYİLEŞİR”

Hastanelerde kullanılan yatakların hastaların psikolojisini olumsuz etkilediğini ve fiziksel olarak rahatsızlık verdiğini iddia eden Özdemir, “Hastanın kendini iyi, rahat ve mutlu hissetmesi onu hayata daha sıkı bağlıyor, kendini hasta gibi hissetmiyor ve iyileşme süreci hızlanıyor. Bu, bilimsel bir gerçek. Ayarlanabilir ergonomik yatağı tasarlarken çıkış noktamız bu düşünce oldu, hastalar mutlu olsun, çabuk iyileşsin istedik” dedi.

Muhsin Özdemir, tedavi sürecini devamlı yatakta geçirmek veya ameliyat sonrası uzun yatak istirahatları hastalar için olduğu kadar onlara bakım yapanlar için de zorlu bir süreç olduğunu söyledi. Hastanın tüm gününü geçirdiği yatak içinde yemek yemek, okumak veya TV izlemek için doğrulabilmesi, kan dolaşımını rahatlatmak için zaman zaman ayaklarını kalp seviyesinin üstüne kaldırabilmesinin önemine değinen Özdemir, “Bu özellikleri sağlayan yataklar hastaların tedavisinde ve bakımında büyük yarar sağlar” dedi.


İçeriği Paylaşın