GE Healthcare’e Yeni CEO

GE Healthcare’e Yeni CEO

GE Healthcare’e Yeni CEO

Bizi Takip Et


General Electric’in (GE) sağlık hizmetleri iş birimi olan GE Healthcare; Karim Karti’yi Orta Doğu, Afrika, Türkiye, Orta Asya, Rusya ve Bağımsız Devletler Topluluğu’nu kapsayan GE Healthcare bölgesel faaliyetlerinin Başkanı ve CEO’su olarak görevlendirdi.

Karim Karti, İstanbul’daki bölge genel merkez ofisinde, gelişen bu önemli pazarlarda GE Healthcare`ı güçlendirme konusunda lider rolünü üstlenecek. Müşteri ilişkilerini geliştirme ve genişletmenin yanı sıra sağlık hizmetlerinin sunuluş biçiminin değişmesini sağlayacak ve uzun dönemli kamu ve özel sektör ortaklıklarını güçlendirmek için stratejiler oluşturmaktan sorumlu olacak.

GE Healthcare Orta Doğu, Afrika, Türkiye ve Rusya Bölge Başkanı ve CEO’su Karim Karti “Hedefimiz GE`nin dünya standartlarında sağlık hizmetleri çözümleri sağlama taahhüdünü pekiştirmek ve fark yaratabileceğimiz yeni alanları önceden belirlemektir. Gelişen pazarları desteklemek, GE Healthcare`ın küresel büyümesi için büyük bir öneme sahiptir. Bu dinamik bölge genelinde hizmet becerilerimizin gücünü kullanarak ve altyapı oluşturarak kendimizi GE’nin lokalizasyon çabalarını önemli oranda ileriye taşımaya adadık.” dedi.

KARİM KARTİ KİMDİR?

Karim Karti, 1996 yılında GE Kurumsal Denetleme Ekibinin bir üyesi olarak GE’ye katıldı. 2000 yılında GE Healthcare`ın Küresel İş Geliştirme bölümüne geçen Karti; ABD, Avrupa ve Asya`da Genel Yönetim, Ticari Faaliyetler, Ürün Geliştirme ve Hizmetler alanlarının önemli liderlik pozisyonlarında görev aldı. Şu anki pozisyonuna geçmeden önce GE Healthcare Kore Başkanı ve CEO’su görevini üstlendi. GE’ye katılmadan önce ise Karim, Procter & Gamble`da Ürün Müdürlüğü yaptı.

Karti, Fransa’daki Ecole Centrale de Lyon`da mühendislik eğitimi almış ve aynı zamanda Business School of Lyon’un Girişimcilik programından mezun oldu.


İçeriği Paylaşın