INCIA'dan Kanserle Mücadele Eden Kadınlara Destek

INCIA, Meme Kanseri Farkındalık Ayı kapsamında Pembe İzler Kadın Kanserleri Derneği ile iş birliği yaptı. Marka, yüzde 100 doğal roll-on deodorant satışından elde edilecek gelirle kanserle mücadele eden kadınlara destek olacak.

INCIA'dan Kanserle Mücadele Eden Kadınlara Destek
INCIA

Bizi Takip Et


Bilimsel araştırmalara göre doğal maddeler içermeyen roll-on ve deodorantlar da meme kanserine neden olabiliyor. Çünkü deodorant kullanmak vücutta toksinlerin salgılanmasını engellemekle birlikte gözeneklerin tıkanmasına ve toksin birikimine yol açabiliyor.

INCIA, bu önemli konuya dikkat çekmek için Meme Kanseri Farkındalık Ayı kapsamında Pembe İzler Kadın Kanserleri Derneği ile iş birliği yaptı. INCIA yüzde 100 doğal roll-on deodorant satışından elde edilecek gelirle kanserle mücadele eden kadınlara destek olacak.

KİMYASAL İÇERMİYOR

Vücudun ısı dengesini sağlaması ve vücuttaki toksinlerin atılması için doğal yollarla terlemek gerekiyor. Kozmetik ürünler ve deodorantların içeriğinde bulunan parabenler, östrojenik potansiyele sahip, östrojen ise hem meme dokusunun artmasında hem de meme kanserinin gelişiminde önemli bir risk faktörü olabiliyor.  

sentetik kimyasalları içermeyen Potasyum Alum tuzu, doğallık konusunda dünya çapında bir otorite olan ECOCERT Kontrol ve Sertifikasyon Kuruluşu tarafından onaylanıyor. Alüminyumun diğer sentetik bileşiklerinin aksine, doğada en saf tuz hali olan ve kristal bir mineral olarak kendiliğinden oluşan Potasyum Alum, antibakteriyel özelliği sayesinde ter kokusunu önlüyor.

INCIA’nın kadınlar, erkekler, hassas ciltler ve beyazlatıcı olmak üzere 4 Roll On çeşidi hassas bakım yapması için skualen ve bitkisel gliserin ile destekleniyor. Alüminyum Zirkonyum, Alüminyum Klorohidrat, Paraben, Alkol, Sentetik Parfüm ve Boyar maddeler içermiyor. 


İçeriği Paylaşın